تسلا تولید وانت برقی خود را به اوایل 2023 موکول کرد

تسلا تولید وانت برقی خود را به اوایل 2023 موکول کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یک منبع آگاه اعلام کرد که شرکت تسلا قصد دارد تولید اولیه وانت برقی خود موسوم به سایبرتراک Cybertruck را که قرار بود اواخر امسال صورت بگیرد تا پایان سه ماهه اول سال 2023 به تعویق بیاندازد.

به گفته این فرد آگاه، تعویق تولید این خودرو در حالی رخ می دهد که تسلا در حال تغییر ویژگی ها و عملکردهای این وانت‌ برقی است تا محصولی قانع کننده بسازد، چرا که رقابت در این بخش در حال داغ شدن است.

به گفته این منبع، انتظار می رود تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ قبل از افزایش تولید، تولید محدود سایبرتراک را انجام دهد.

تسلا بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

شرکت تسلا که برترین سازنده خودروهای الکتریکی جهان محسوب می شود، سدان‌های برقی و خودروهای کاربردی اسپرت می‌سازد، اما بخش وانت پیکاپ‌ را که در آمریکا بسیار سودآور و محبوب بوده، از دست داده است.

بر اساس این گزارش، شرکت خودروسازی فورد و خودروسازی ریویان در عرضه وانت های پیکاپ برقی از تسلا جلوتر هستند.

فورد در اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که ظرفیت تولید سالانه پیکاپ برقی از مدل F-150 لایتنینگ را تقریباً دو برابر خواهد کرد و قبل از ورود به بهار سال 2022 به 150 هزار خودرو در نمایندگی‌های ایالات متحده می رساند.

تسلا اخیراً مطلبی را درباره برنامه تولید خود از پایگاه اینترنتی سفارش سایبرتراک حذف کرده است. ماه گذشته، در این پایگاه اینترنتی آمده بود: شما می توانید سفارش خود را با نزدیک شدن تولید در سال ۲۰۲۲ تکمیل کنید. اکنون عبارت “در سال ۲۰۲۲” از این مطلب حذف شده است.

تسلا قصد دارد سایبرتراک را در کارخانه خود در تگزاس تولید کند که انتظار می‌رود اوایل سال جاری میلادی تولید خودروهای مدل Y را آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم