تصادف ۱۱۸ اتوبوس در جاده‌های کشور/ حوادث ترافیکی رشد داشته است

تصادف ۱۱۸ اتوبوس در جاده‌های کشور/ حوادث ترافیکی رشد داشته است

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میعادفر غروب پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از پایگاه اورژانس هوایی سمنان در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه طی سال جاری ۱۱۸ اتوبوس در طول محوهای مواصلاتی کشور دچار سانحه تصادف شدند، ابراز داشت: با توجه به اینکه هر اتوبوس بالای ۳۰ مصدوم، مجروح یا فوتی دارد تا رسیدن اورژانس و نیروهای امدادی زمانی طول می‌کشد تا کار امداد و نجات انجام شود.

وی بابیان اینکه این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۲ درصد رشد داشته است، افزود: اورژانس‌ها در فاصله ۴۰ کیلومتر به ۴۰ کیلومتر قرار دارد اما گاهی تا رسیدن آمبولانس به مقصد در صورت بروز حادثه دیگر سرویس‌دهی به مردم منطقه با مشکل مواجه می‌شود.

رئیس اورژانس کشور بابیان اینکه وجود موتورلانس‌ها می‌تواند به حل این موضوع کمک کند و در صورت بروز بحران و مسدود شدن جاده خود را به محل حادثه برساند، ابراز داشت: با کمک دولت و مجلس امیدواریم تأمین بودجه این موضوع به‌زودی تأمین و هزار دستگاه از این نوع آمبولانس‌ها خریداری شود.

میعادفر بابیان اینکه اورژانس کشور نیازمند نوسازی است، تصریح کرد: با تحقق این موضوع تا پایان سال جاری می‌توانیم شاهد تحقق این موضوع نیز بود و خدمت‌رسانی به مردم نیز تسریع خواهد یافت.

وی کمبود نیروی انسانی در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی چالش جدی به شمار می‌رود که باید حل آن در دستور کار باشد، افزود: علیرغم همه این تفاسیر مجموعه اورژانس پیش بیمارستانی و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی تمام توانمندی‌های خود را برای خدمت‌رسانی مطلوب به بیماران و مصدومان به‌ویژه در شرایط شیوع کرونا به کار گرفتند.

منبع : مهر