(تصاویر)موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید

(تصاویر)موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید

فرارو: در روز‌های اخیر، تصاویری از موتورسیکلت الکتریکی و مفهومی BMW به رسانه‌ها درز کرده است که قرار است در نمایشگاه اواخر سال جاری میلادی، به عنوان محصول جدید این شرکت رونمایی شود. نکته مهم در خصوص این موتورسیکلت الکتریکی این است که تصاویر منتشر شده، تفاوت چندانی با نمونه مفهومی ارائه شده در پیش از این، یعنی Definition ندارد و این امر حاکی از تصمیم BMW برای عرضه این موتورسیکلت به بازار، با همان طراحی مفهومی دارد.

به گزارش فرارو به نقل از cycleworld، موتورسیکلت‌های مفهومی ممکن است در بالا بردن انتظارات و علاقه مصرف کنندگان گزینه بسیار مناسبی باشند، اما اغلب اوقات ما ناامید می‌شویم که نتیجه نهایی هیچگاه شبیه به طرح‌های ارائه شده نیست. خوشبختانه به نظر می‌رسد که این بار قرار است با موتورسیکلت برقی BMW CE 04 با همان طرح مفهومی آن، از نزدیک مواجه شویم چرا که تصاویر درز کرده از موتورسیکلت برقی حاضر در نمایشگاه سال جاری BMW نشان می‌دهد که این موتور تقریباً مشابه مدل مفهومی Definition CE 04 است که این شرکت سال گذشته از آن رونمایی کرده بود.

شرکت BMW پیش از این نیز اعلام کرده بود که موتورسیکلت Definition CE 04 که نوامبر سال گذشته معرفی شده بود، «در حال نزدیک شدن به پروسه تولید» است. خود این طرح نیز از نمونه ارائه شده در نمایشگاه موتورسیکلت کانسپت لینک سال ۲۰۱۷ گرفته شده است، و اگر نمی‌خواهید که دردسر پیدا کردن تفاوت‌ها موجود میان این دو مدل باشید، فقط این را اشاره می‌کنیم که تفاوت اصلی در افزودن آینه‌هایی است که در طرح نمونه مفهومی آن وجود نداشت. همچنین می‌توان به گلگیر عقب بلندتری که اکنون دارای یک براکت پلاک و پیچ عقب است اشاره کرد و چراغ‌های راهنمای کوچک LED در هر دو طرف بادگیر غیرمعمول جلو نصب شده اند.

طراح همچنین تغییرات جزئی در شکل شکم و کنار موتورسیکلت و البته محل جای گیری پا، ایجاد کرده و با تغییر مکان آن ها، دوباره موتورسیکلت را طراحی کرده است. در این میان برای صندلی موتورسیکلت از سطحی صاف و فاقد کوهان استفاده شده است، که البته موتور سوار را از نسخه مفهومی جدا می‌کند. از نظر فناوری، به هنگام رونمایی از این مدل مفهومی ما شاهد ویژگی‌های نسباً خوبی در قسمت‌های داخلی BMW CE 04 بوده ایم و انتظار داریم که این ویژگی‌ها در نسخه تولیدی نیز وجود داشته باشد.

باتری موتورسیکلت ناحیه بین پا‌های متور سوار را اشغال می‌کند و در زیر صندلی قرار دارد، اگرچه فضای ذخیره سازی نیز در آن وجود دارد که به جای بالشتک صندلی فلیپ آپ، از طریق پانل‌های جانبی قابل دسترسی است. موتور الکتریکی دستگاه دقیقاً در پشت باتری قرار گرفته است، اما برخلاف اکثر اسکوتر‌ها با بدنه یکپارچه نشده است و به جای آن بر روی شاسی فولادی لوله‌ای سوار می‌شود تا خروج آلودگی را به حداقل برساند. نیروی محرکه نیز به وسیله یک گیربکس و از طریق یک تسمه به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

سیستم تعلیق جلو ممکن است از دید ما پنهان باشد، اما کاملاً معمولی به نظر می‌رسد. یک چنگال مسیر درست به یک پایه فرمان نصب شده بر روی قسمت قاب جلو به سبک مروارید متصل می‌شود. ترمز‌های دیسکی دوتایی با کولیس شعاعی، عملکردی کاملاً شبیه به اسکوتر را نشان می‌دهد. مانند نمونه مفهومی، مدل نهایی BMW CE 04 نیز دارای چرخ عقب بزرگ و چرخ جلوی به نسبت کوچکتر است که اگرچه توسط دیسک‌های ترمز از سمت کنار پنهان شده اند اما، هر دو در واقع دارای سوراخ‌های کاهش وزن هستند. به نظر می‌رسد صفحه نمایش بزرگ دستگاه، همان نمایشگر ۱۰.۲۵ اینچی ساخته شرکت بوش است که پیش از این در برخی از مدل‌های موترسیکلت BMW به کار گرفته شده بود. این نمایشگر با قابلیت تقسیم صفحه، اجازه می‌دهد تا وضعیت‌های مختلف ناوبری یا چندرسانه‌ای را با بازخوانی‌های معمول در اختیار راننده قرار دهد.

گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که شرکت BMW، موتورسیکلت CE 04 را در نمایشگاه اواخر امسال خود معرفی خواهد کرد و قرار است در کنار آن نیز چندین مدل از موتورسیکلت‌های برقی را نیز در معرض نمایش قرار دهد. به نظر می‌رسد BMW قصد دارد تا این موتورسیکلت مفهومی خود را در سال بعدی میلادی و یا شاید پس از تولید اولیه محدود، در سال‌های ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ به بازار عرضه کند.

تصاویر موتورسیکلت مفهومی BMW CE 04 

 

موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید

 

موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید

 

موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید

 

موتورسیکلت مفهومی BMW به بازار می آید