(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

فرارو: خودروسازی جگوار، اخیراً مدل جدیدی را به سری F-Type خود با نام R-Dynamic Black اضافه کرده است که قرار است به زودی به صورت کوپه و کانورتیبل در بازار‌های انگلیس به فروش برسد. این خودرو جدید دارای یک ظاهر طراحی بیرونی با تم مشکی و چرخ‌های پنج پره تقسیم شده ۲۰ اینچی با رنگ مشکی براق است که پیش از این در سایر انواع مدل F موجود نبود. R-Dynamic Black همچنین قرار است طبق اظهارات سازنده در سه رنگ مشکی سانتورینی، خاکستری ایگر و قرمز فایرنس ارائه شود.

به گزارش فرارو به نقل از autoexpress، خودروسازی جگوار در ادامه تولید خودرو‌های اسپرت سری F (F-Type) خود، این بار نمونه جدیدی را ارائه داده است که علیرغم حفظ هویت خود در قالب سری F، تغییرات جذابی را نیز تجربه کرده است که می‌تواند طرفداران خود را کماکان راضی نگه دارد. این خودروی اسپرت که در واقع در رده بالای خودرو‌های جگوار طبقه بندی می‌شود، یک خودروی محبوب برای طرفداران ماشین‌های اسپرت به شمار می‌رود و البته با تغییراتی که در طراحی آن صورت گرفته است می‌تواند علاقمندان به مدل‌های آینده نگر را نیز جذب کند. البته این بدان معنا نیست که R-Dynamic Black می‌تواند توجه علاقمندان به خودرو‌های سوپر اسپرت و پر قدرت را به خود جلب کند بلکه در مقایسه با چنین خودروهایی، نسل جدید سری F جگوار را باید یک خودروی میان رده تعریف کرد.

نخستین ویژگی در نسل جدید سری F جگوار، استفاده از تم مشکی رنگ در طراحی خارجی خودرو است که در نمونه‌های قبلی این سری وجود نداشت. حتی رینگ‌های پنج پره و ۲۰ اینچی این خودرو با رنگ سیاه تولید شده اند تا بر حضور رنگ مشکی تدکید شود. به گزارش فرارو، در داخل خودرو نیز روکش کابین با چرم Windsor و دوخت کنتراست مونوگرام در رنگ‌های آبنوس و صدفی روشن وجود دارد، در حالی که دوخت قرمز درخشان نیز ارائه می‌شود. همچنین R-Dynamic Black به صورت استاندارد دارای صندلی‌های اسپرت با قابلیت تنظیم الکتریکی ۱۲ طرفه با گرمایش و تهویه است، در حالی که قسمت نرم دستگیره‌های آلومینیومی تعویض دنده، از جنس ساتن هستند.

R-Dynamic Black با دو موتور عرضه خواهد شد که نمونه اصلی و پایین‌تر آن، با پیشرانه بنزینی چهار سیلندر ۲.۰ لیتری توربو با قدرت ۲۹۶ اسب بخار جگوار P300 تجهیز شده است. این نمونه اصلی قادر است سرعت صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را ۵.۴ ثانیه طی کنی و حداکثر سرعت این نمونه نیز ۱۵۵ مایل بر ساعت خواهد بود. طبق گزارش‌های تایید شده، قیمت این نمونه اصلی از ۶۴۴۹۵ پوند آغاز می‌شود و در صورت در خواست آپشن‌های دیگر، به طور طبیعی این قیمت بالاتر خواهد رفت.

به گزارش فرارو، جگوار همچنین R-Dynamic Black را با یک موتور ۵.۰ لیتری V8 سوپرشارژ جگوار P450 نیز ارائه می‌دهد. این موتور که ۴۴۴ اسب بخار قدرت دارد نیز با دو نمونه پیشرانه عقب و چهار چرخ در دسترس است. هر دو نمونه پیشرانه نیز قادر هستند خودرو را ظرف ۴.۴ ثانیه از وضعیت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسانند و یک سقف سرعت ۱۷۷ مایل بر ساعت را در اختیار راننده قرار دهند. هر دو نسخه پیشرانه چهار چرخ محرک و چرخ عقب P450 R-Dynamic Black نیز با میراگر‌های تطبیقی و سیستم تنظیم دینامیک پیکربندی خود جگوار مجهز شده است که ویژگی‌های میرایی سیستم تعلیق، وزن فرمان، پاسخ دریچه گاز و گیربکس را به طور یکپارچه تنظیم می‌کند.

تصاویر خودرو جگوار R-Dynamic Black

 

(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

 

(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

 

(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار

 

(تصاویر) رونمایی از جدیدترین خودروی جگوار