تصمیم منطقی فدراسیون پزشکی ورزشی/ کرونا در کمین کاراته کاها

تصمیم منطقی فدراسیون پزشکی ورزشی/ کرونا در کمین کاراته کاها

به گزارش خبرگزاری مهر، روابط عمومی فدراسیون کاراته در این مورد اعلام کرد: فدراسیون پزشکی ورزشی با ارسال نامه‌ای به این فدراسیون مخالفت خود را با برگزاری رقابت‌های سوپر لیگ اعلام کرد.

در نامه فدراسیون پزشکی ورزشی آمده با توجه به ضرورت قرنطینه تیم اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان، کلیه رویدادهای کاراته به مدت دو هفته به تعویق بیفتد. پیش از این قرار بود مسابقات دور برگشت و دیدارهای نهایی رده بندی و فینال سوپر لیگ کاراته مردان طی روزهای ۱۴ و ۱۵ دی ماه برگزار شود.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده که برخی کشورهای شرکت کننده در رقابتهای قهرمانی آسیا درگیر پاندومی کرونا شده اند. بر اساس خبرهای منتشر شده کاراته کاهای ژاپن، تایلند، کویت، هنگ کنگ، اندونزی و ویتنام درگیر کرونا شده و در محل زندگی خود قرنطینه هستند.

هر چند کلیه نفرات اعزامی کاراته ایران به آلماتی در مسیر بازگشت به تهران تست کرونا داده و نتیجه هم منفی بوده است، ولی به نظر می‌رسد این تصمیم فدراسیون پزشکی، ورزشی منطقی بوده و این تأخیر در برگزاری مسابقات می‌تواند به جلوگیری از انتشار این ویروس که سویه جدید آن به نام «اومیکرون» بسیار مؤثر باشد.

منبع : مهر