تصویب آیین‌نامه اجرایی ثبت حمایت‎‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر

تصویب آیین‌نامه اجرایی ثبت حمایت‎‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، با تصویب هیئت وزیران و در اجرای تکلیف مقرر در تبصره (۱) ماده (۳) قانون برگزاری مناقصات، نصاب معاملات کوچک تا سقف مبلغ یک میلیارد ریال، معاملات متوسط (معاملات با مبلغ بیشتر از سقف معاملات کوچک) تا سقف ۱۰ میلیارد ریال و معاملات بزرگ با مبلغ برآورد اولیه بیش از ۱۰ میلیارد ریال، تعیین گردید.

لازم به ذکر است، نصاب معاملات تعیین شده، به مواردی که معامله به صورت مزایده انجام می شود، تسری می‌یابد.

موافقت دولت با آیین‌نامه اجرایی ثبت حمایت‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر در سامانه خدمات وزارت تعاون

هیئت وزیران در ادامه جلسه و در اجرای تکلیف مقرر در بند (و) تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور در خصوص ثبت حمایت‌ها و کمک‌ها از اقشار آسیب‌پذیر در سامانه خدمات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آیین‌نامه اجرایی مربوط به این بند را به تصویب رساند.

تمدید موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو

با پیشنهاد و زارت صنعت، معدن و تجارت و تأیید معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، پروتکل تمدید موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو شامل جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان فدراسیون روسیه) به تصویب هیئت وزیران رسید.

اصلاح آیین‌نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی

هیئت وزیران به منظور رفع مغایرت قانونی و ایراد وارده از سوی هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین درخصوص آیین‌نامه اجرایی نحوه تعیین و شناسایی خانوارهای ایرانی و اتباع خارجی، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور مبنی بر اصلاح آیین‌نامه فوق موافقت کرد.

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه تصویب مقاوله‌نامه مشاوره سه جانبه (استانداردهای بین‌المللی کار)

دولت به پیشنهاد معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور و در اجرای ماده (۱۰۰) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، از مجلس برای بررسی لایحه تصویب مقاوله‌نامه مشاوره سه‌جانبه (استانداردهای بین‌المللی کار) تقاضای اولویت کرد.

تعیین نماینده و اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دولت را برای پیگیری موضوعات مربوط تعیین کرد.

منبع : مهر