تصویب تفحص از «شستا» در کمیسیون اجتماعی مجلس

تصویب تفحص از «شستا» در کمیسیون اجتماعی مجلس

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، مجید انصاری در گفتگویی در تشریح جزئیات نشست امروز (سه‌شنبه، ۱۸ آبان ماه) کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: در این نشست طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های شستا مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: ایراداتی از جمله عملکرد غیرشفاف سازمان تأمین اجتماعی و شرکت‌های شستا، اقدامات و صلاحیت‌های غیرحرفه‌ای، اطلاع‌رسانی غیر صحیح از بورس، بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات درمانی، ضعف مدیریتی در برخی استان‌ها، بی‌عدالتی در پرداخت‌های داخل سازمان و فاصله چشمگیر پرداخت‌ها، حذف دفترچه‌های درمانی و عدم حمایت از کارگران ساختمانی که پیرو آن این طرح تحقیق و تفحص از سوی نظری خانقاه ارائه شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: استدلال مسئولان مربوطه این بود که ما به تازگی در این مجموعه مشغول به کار شدیم و ضمن پذیرش برخی از این موارد تأکید کردند که در این مدت کوتاه تلاش کرده‌اند تا نقش خود در زمینه شفاف‌سازی در بحث انتصابات را به خوبی ایفا کنند.

انصاری یادآور شد: این تحقیق و تفحص بیشتر به عملکرد سازمان و نه اشخاص برمی‌گردد و بیشتر عملکرد مدیران سابق در آن مدنظر قرار گرفته بود.

وی خاطر نشان کرد: در این نشست براساس ماده ۲۱۲ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی سازمان صداوسیما مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: در این طرح تحقیق و تفحص مباحثی پیرامون امور مالی، اداری و ساختاری، نحوه انتصابات، درآمدها و هزینه‌کردها، عدم انتخاب صحیح برخی مسئولان، درآمدهای ارزی و ریالی، نحوه فروش املاک و مستغلات، جذب نیرو و نحوه هزینه‌کرد ارز ۴۲۰۰ تومانی و نقش و حضور برخی از نمایندگان ادوار و بازنشستگان کشوری در صندوق مدنظر قرار گرفته بود که در نهایت مسئولان مربوطه توضیحاتی را در این رابطه ارائه دادند.

انصاری اظهار کرد: در نهایت هر دو طرح تحقیق و تفحص به رأی گذاشته شد و اعضای کمیسیون با اجرای آن‌ها موافقت کردند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست تأکید کرد: در این نشست سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، مدیرکل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی، رئیس صندوق بازنشستگی سازمان صداوسیما و نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

منبع : مهر