تعویض پلاک‌ خودروهای قدیمی منطقه آزاد اروند در دستور کار پلیس

تعویض پلاک‌ خودروهای قدیمی منطقه آزاد اروند در دستور کار پلیس

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ فرید کریمی زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: مالکانی که نسبت به تعویض پلاک قدیم خودروی خود اقدام نکنند از دریافت هرگونه خدمات شماره گذاری مانند المثنی مدارک مفقودی و مرخصی محروم خواهند شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خوزستان تاکید کرد: همچنین مالکانی که نسبت به تعویض پلاک قدیم خودروی خود اقدام نکنند بزودی پلاک قدیم اروند در زمره پلاک‌های غیرمجاز و مشمول جریمه و از تردد آنها نیز جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: دارندگان خودروهای اروندی با پلاک قدیمی با توجه به در پیش رو بودن ایام تعطیلات برای اینکه برنامه‌ریزی سفرهایشان لغو نشود باید هر چه سریع‌تر با در دست داشتن مدارک شناسایی خود و خودرو و احراز سکونت یا محل فعالیت‌شان با مراجعه به مرکز شماره گذاری گمرک شهرستان خرمشهر نسبت به تعویض پلاک قدیم به پلاک ملی اروند اقدام کنند.

سرهنگ کریمی گفت: اینگونه خودروها به صورت نو وارد نمی‌شوند و کارکرده کشورهای دیگر هستند امکان هرگونه دستکاری در ممیزات فنی را دارند بر همین اساس به هنگام تعویض پلاک و برای جلوگیری از هرگونه تخلف احراز اصالت خودرو از سوی کارشناسان راهنمایی و رانندگی انجام می‌شود.

منبع : مهر