تعویق مجدد اعلام رأی نهایی دادگاه CAS در پرونده جودو ایران

تعویق مجدد اعلام رأی نهایی دادگاه CAS در پرونده جودو ایران

به گزارش خبرنگار مهر، دادگاه حکمیت ورزش امروز سه شنبه نهم فروردین ماه با ارسال نامه‌ای به تهران از تعویق اعلام رأی در خصوص محرومیت چهار ساله جودو ایران خبر داد. در نامه ارسالی «CAS» آمده است: با توجه به حساسیت پرونده و نیاز به بررسی بیشتر برای داوران، زمان اعلام رأی نهایی یک ماه دیگر تمدید شد.

فدراسیون جهانی جودو شهریورماه ۱۳۹۸ و در پی اتفاقات مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن، جودو ایران را تا اطلاع ثانوی محروم کرد. پس از آن فدراسیون جودو کشورمان با طرح شکایت در دادگاه بین المللی حکمیت ورزش CAS به حکم IJF اعتراض کرد. این دادگاه نیز پس از برگزاری جلسه حضوری و چند بار تعویق، در نهایت ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۹ با لغو تعلیق جودو ایران پرونده را برای تصمیم گیری به کمیته انظباطی فدراسیون جهانی ارجاع داد.

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی نیز نهم اردیبهشت ماه، جودو ایران را به مدت چهار سال و تا شهریورماه ۱۴۰۲ از حضور در میادین رسمی محروم کرد. محرومیتی که فدراسیون جودو ایران ۲۱ روز فرصت داشت در خصوص آن اعتراض کند که فدراسیون جودو کشورمان در این خصوص یکبار دیگر به دادگاه حکمیت ورزش کرد.

دوم آذرماه ۱۴۰۰ جلسه رسیدگی به این شکایت نیز به صورت آنلاین از سوی CAS و با حضور داوران و طرفین پرونده برگزار شد و اعلام رأی نیز دوبار به تعویق افتاد و امروز و برای سومین بار اعلام رأی برای یک ماه دیگر به تعویق افتاد.

منبع : مهر