تمام محورهای کشور زیربار ترافیک سنگین/ موج بازگشت مسافرین از جمعه

تمام محورهای کشور زیربار ترافیک سنگین/ موج بازگشت مسافرین از جمعه

ایمان محرابی‌نیا مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اعلام اینکه از ساعت ۸ صبح محور چالوس (شمال به جنوب) مسدود است، گفت: بار ترافیکی در تمام محورهای شمالی از روز گذشته سنگین بود و این بار ترافیکی از روز جمعه در مسیر بازگشت مسافرین خواهد بود.

مسؤول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور در ادامه تاکید کرد: بار ترافیکی در محورهای شمالی تا پایان امشب ادامه‌دار خواهد بود و هم‌اکنون ۲ میلیون و ۹۵ هزار دستگاه خودرو در این محورها تردد داشته که نسبت به مشابه سال گذشته (۱۴۰۲) با کاهش ۱۲ درصدی مواجه بوده است.

وی گفت: از ابتدای آغاز سفرهای عید فطر ۱۷۰ هزار ماشین از استان تهران تخلیه داشته اما ۷۲ هزار دستگاه در استان مازندران و ۳۷ هزار دستگاه خودرو در استان گیلان انباشت خودرو ثبت شده است.

محرابی‌نیا افزود: علاوه بر محورهای شمالی، سایر محورهای همچون آزادراه تهران – کرج – قزوین حدفاصل شهرک جهان نما تا مهر ویلا، آزادراه قزوین – کرج محدوده‌های کمال شهر، حسین آباد و پایانه شهید کلانتری و استاندارد، محور فشم – تهران محدوده‌های کمرخانی و شمیران و گردنه قوچک، محور شهریار – تهران در برخی مقطع و محور آستارا – اردبیل محدوده تونل حیران ترافیک سنگین است.

وی در پایان عنوان کرد: برای راحتی مسافرین محورهای شمالی بهتر است زمان بازگشت خود را برنامه‌ریزی کنند تا هنگام بازگشت به مقصدهای خود بار ترافیکی ایجاد نکنند.