توضحیات نایب رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص حضور فولادی در ریاض

توضحیات نایب رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص حضور فولادی در ریاض

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از انتشار خبر تغییر در کادر فنی تیم ملی تکواندو بانوان، زهرا سروی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو در گفتگویی که با روابط عمومی این فدراسیون داشت در این خصوص گفت: مربیانی در مسابقات ریاض می‌توانند به عنوان «کُچ» فعالیت کنند که مدرک «کچینگ» سطح دو بین‌المللی داشته باشند. تنها کمرانی، یاسایی و فولادی این مدرک را دارند که با توجه به سرمربیگری تیم ملی تکواندو ناشنوایان توسط یاسایی، برای شرکت در این رویداد از فولادی استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: هدایت این نفرات در این رویداد برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی به عنوان مربی است. خانم درستی همچنان مربی تیم ملی بوده اما با توجه به شرایطی خاصی که برای وی به وجود آمده امکان همراهی تیم در مسابقات ریاض را نداشت.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو ادامه داد: هفته گذشته رقابت‌های انتخابی تیم‌ملی با حضور مدال آوران طلایی سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی جام فجر و سومین دوره رقابت‌های بین المللی آزاد آسیا، مدال آوران بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا و منتخبان کمیته فنی برگزار شد.

وی افزود: ترکیبی در همان مقطع زمانی اعلام شد اما با توجه به شرایط، برخی تغییرات داشتیم و در نهایت با ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها در مسابقات آزاد قهرمانی جهان ریاض حضور پیدا می‌کنیم تا انشاءالله تکواندوکاران توانمند کشورمان با کسب امتیاز این رویداد بتوانند جایگاه خود را در رنکینگ ارتقا داده و کار راحت‌تری در رویدادهای پیش رو داشته باشند.

سروی در ادامه گفت: سعیده نصیری در وزن ۴۶- کیلوگرم، غزل سلطانی در وزن ۵۳- کیلوگرم، ناهید کیانی و زهرا شیدایی در وزن ۵۷- کیلوگرم، کوثر اساسه و نرگس میرنوراللهی در وزن ۶۲- کیلوگرم، ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم و زینب اسماعیلی ترکیب تیم‌ملی تکواندو را تشکیل می‌دهند. با توجه به امتیازات بالایی که این رویداد دارد، امیدوارم تکواندوکاران کشورمان بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و بهترین نتیجه را کسب کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره مسابقات آزاد قهرمانی جهان تکواندو زنان ۲۰۲۱ (۴G)، در روزهای چهارم تا ششم آذرماه (۲۵ تا ۲۷ نوامبر) به میزبانریاض عربستان برگزار می‌شود.

منبع : مهر