توضیح دبیر فدراسیون کشتی در مورد استخدام کشتی‌گیران

توضیح دبیر فدراسیون کشتی در مورد استخدام کشتی‌گیران

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی در مورد استخدام قهرمانان کشتی گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت بسیار بالای تأمین آینده قهرمانان ورزشی از نظر شغلی، فدراسیون کشتی در چند سال گذشته رایزنی‌های بسیاری انجام داده و بسیاری از قهرمانان کشورمان بر اساس مصوبه هیئت وزیران که قانون محسوب می‌شود، در دستگاه‌های مختلف دولتی از جمله وزارت نفت، آموزش و پرورش، وزارت ورزش، وزارت کار، دخانیات و شهرداری‌ها به استخدام درآمده‌اند.

وی افزود: البته جدای مسائل معیشتی و زندگی پس از قهرمانی کشتی گیران، اینکه قهرمانان ملی بتوانند از نظر مدیریتی نیز پیشرفت کنند و در آینده به‌عنوان رئیس فدراسیون، وزیر، نماینده مجلس و یا رئیس یک دستگاه فعالیت کنند نیز برایمان مهم است، حتی اگر در امر مربیگری هم مشغول باشد این تجربیات می‌تواند بسیار برایش مفید باشد. قطعاً حضور قهرمانان در دستگاه‌های دولتی این فرصت را می‌دهد که کسب تجربه کنند و کم کم به مدارج بالا برسند.

مهربان افزود: تمامی دستگاه‌های دولتی بخش‌های مختلفی از جمله تربیت بدنی، حقوقی، مالی، اداری، پشتیبانی، عمرانی و … دارند و کشتی گیران کشورمان نیز با توجه به مدرک تحصیلی خود می‌توانند در این بخش‌ها مشغول به کار شوند و به‌عنوان مثال کشتی‌گیری که مدرک تربیت بدنی دارد در بخش تربیت بدنی و کشتی‌گیری که مدرک حقوق دارد در بخش حقوق مشغول به کار خواهد شد.

دبیر فدراسیون کشتی تصریح کرد: ما پیگیر استخدام سایر قهرمانان خود نیز هستیم و این کار را به صورت ویژه پیگیری می‌کنیم، در این راستا در آخرین مورد ۳ ملی پوش کشورمان به استخدام بانک ملی درآمدند. حضور کشتی گیران در دستگاه‌های دولتی می‌تواند تجربیات خوبی را به آنها اضافه کند تا در آینده و پس از دوران قهرمانی، بتوانند در پست‌های مدیریتی به مردم عزیز کشور خدمت کنند. قطعاً این سه قهرمان پرافتخار کشورمان که طبق قانون در استخدام بانک درآمدند نیز در بخش‌هایی خدمت می‌کنند که متناسب با مدارک تحصیلی آنها خواهد بود.

مهربان در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً فدراسیون کشتی به فکر شأن ورزشکاران و قهرمانان ملی خود است و اگر قرار باشد رایزنی برای استخدام آنها در دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف انجام شود، طوری برنامه‌ریزی می‌شود که جایگاه اجتماعی آنها نیز حفظ شود.