توضیح وزیر ارتباطات درباره نحوه پیدا شدن بالگرد رییس جمهور

توضیح وزیر ارتباطات درباره نحوه پیدا شدن بالگرد رییس جمهور

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به سانحه بالگرد و شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه گفت: روز گذشته بلافاصله بعد از متوجه شدن سانحه،تیم ۳۰ نفره فنی با اپراتورهای ارتباطی و  نهاد و دستگاه های مختلف تشکیل دادیم تا تمام زیرساخت های فنی و توانمندی خا را بکار ببریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: محدوده معدن را پیدا کردیم که مثلث مانتد بود و توان فنی را به کار گرفتیم و در ابتدا سه محدوده را باتوجه به سیگنال هایی که دریافت می کردیم در نظر گرفتیم.

وی گفت: گوشی یکی از سرنشینان بالگرد رئیس جمهور تا ساعت ۷ و ۸ شب روشن بود و توانستیم با استفاده از آنتن دهی آن اطلاعات خوب و دقیق‌تری از محدوده بگیریم و در اختیار گروه‌های امدادی و تیم‌های پهپادی کشور ترکیه که قبلاً با هماهنگی مجوز دریافت کرده بودند، قرار دهیم.

وی افزود: آنها این اطلاعات را دریافت کردند و بیشتر مکان‌هایی که مورد پایش قرار دادند را ما اطلاعاتش را در اختیارشان قرار داده بودیم.

وزیر ارتباطات در ادامه در خصوص رئیس جمهور نیز افزود: یکی از ویژگی‌های آقای رئیسی ولایت پذیری ایشان بود، سعی داشتند همه عوامل رهبری را اجرا کنند و برای آن برنامه ریزی می‌کردند.

زارع پور ادامه داد: هر دستوری رهبری می‌دادند می‌گفتند باید اجرایی شود و معتقد بودند همه آنها را ما باید اجرایی کنیم.