توقیف ۱۰۰ فروند شناور صیادی در استان خوزستان

توقیف ۱۰۰ فروند شناور صیادی در استان خوزستان

به گزارش خبرنگار مهر، کامران شریفی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در گفتگویی رسانه‌ای اظهار کرد: طرح عملیاتی ضابط از ابتدای سال جاری شروع شده است و در مدت چهار ماهه نخست امسال بالغ بر یک هزار و ۶۲۹ گشت ساحلی در مبادی مختلف ورودی و خروجی شناورها در طول نوار ساحلی و تعداد ۲۱ مرحله گشت دریایی در صیدگاه‌های استان صورت گرفت که در این مناطق ۱۰۰ فروند شناور صیادی (قایق و لنج) توسط نیروهای یگان توقیف شدند.

وی در ادامه افزود: همچنین در جریان بازرسی از شناورهای متخلف ۳۳ هزار و ۵۸۴ کیلوگرم محصولات آبزی (ماهی و میگو) و ۴۵۵ دستگاه ادوات صیادی غیرمجاز نیز کشف و ضبط شد.

شریفی، تعداد متهمان دستگیر شده را ۵۰۱ نفر اعلام و بیان کرد: پرونده‌های تخلفات صیادی تشکیل و به مرجع قضائی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی ارسال شده است.

سرپرست یگان حفاظت منابع آبزی شیلات استان خوزستان در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: در راستای برخورد جدی با تخلفات صیادی سومین مرحله از طرح عملیاتی ضابط از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ تیرماه توسط پایگاه حفاظت منابع آبزی بندر امام (ره) اجرایی شد و از صیدگاه‌ها و زیستگاه‌های آبزیان در کلیه حوزه‌های آبی استان خوزستان بازدید به عمل آمد.