تکه کلامی که با «نون خ» سر زبان‌ها افتاد

تکه کلامی که با «نون خ» سر زبان‌ها افتاد

به گزارش فارس، بخش‌هایی از صحبت‌های صهبا شرافتی بازیگر نقش روناک درباره سریال «نون خ» را بخوانید.

به طور حتم هر بازیگری که در ابتدای راه قرار دارد آرزوی این را دارد که روزی با کارگردانی صاحب نام و کاربلد همکاری کند. همکاری با سعید آقاخانی برای شما چطور بود؟

-همانطور که گفتم بازی در فصل دوم سریال «نون خ» اولین تجربه کار حرفه ای من به حساب می آمد. یک طورهایی می شود گفت موهبتی الهی بود که توانستم با آقای آقاخانی همکاری کنم آنهم در سریالی مناسبتی و آنهم نوروزی. زمانی که به این گروه اضافه شدم خیلی تجربه نداشتم و از تک تک بچه ها مخصوصا آقای آقاخانی یاد گرفتم و تجربه اندوختم. همه دوستان به من کمک کردند و هر لحظه از این سریال درس بازیگری بود که جا دارد همین جا از ایشان تشکر و قدردانی داشته باشم. آنچه امروز شما از روناک می بینید را مدیون آقای آقاخانی هستم.

به عنوان بازیگری که تازه اول راه بازیگری است، چقدر ژانر کمدی را می پسندید و چقدر دوست دارید در کارهای جدی بازی کنید؟

-مردم ما کمدی و طنز را خیلی دوست دارند و شما به عنوان بازیگر باید بلد باشی که آنها را بخندانی تا مردم جذب کار شوند. برای مثال روناک با همین کارهایش (مردانه رفتار کردن) باعث می شد که مردم بخندند و یا همان جمله معروف «دوغ یا نوشابه ای» که می گفت باعث می شد مردم بخندند.

خودم باورم نمی شد که بخواهم با کار طنز بازیگری را شروع کنم و همیشه فکر می کردم با یک کار جدی کارم را شروع می کنم اما خب دوست دارم اغلب ژانرها را نیز تجربه کنم چراکه یک بازیگر باید در همه ژانرها خودش را محک بزند.

خودتان به شخصه آدم جدی هستید؟ یا نه شوخ طبع هستید؟

-بله جدی هستم، اما اینکه برای اولین کار طنز را تجربه کردم راضی هستم و برایم تجربه خوبی بود و خوشحالم که با طنز کارم را شروع کردم.

تکه کلام «دوغ یا نوشابه» مدتی در شبکه های مجازی دست به دست می شد و علاوه بر تلویزیون تعداد بیشتری آن را دیدند و معروف شد و شاید تا حدی بر سر زبان ها هم افتاد. این تکه کلام برای خودتان بود یا در فیلم نامه وجود داشت؟

-این تکه کلام در فیلم نامه وجود داشت، اما رفتارها و ژست هایی که می گرفتم برای خودم بود و در جهت بهتر شدن کلیت کار.

در حیطه کمدی بسیاری از بازیگران خودشان خلاقیت به خرج می دهند و تکه کلام ها و رفتارهایی به شخصیت اضافه می کنند. تا به حال برایتان پیش آمده که تکه کلامی به شخصیت روناک اضافه کنید؟

-بله یکی دو کلمه اضافه کردیم که مردم بیشتر شخصیت را دوست داشته باشند و به دلشان بنشیند. 

 قبل از «نون خ» کار تصویری شاخصی نداشتید؟

-نه، قبل از این سریال هیچ کار تصویری نداشتم که بخواهم از آن نام ببرم و نون اولین کار حرفه ایم به شمار می رود.