تکواندو قهرمانی آسیا| شیدایی با شکست در نیمه‌نهایی، برنزی شد

تکواندو قهرمانی آسیا| شیدایی با شکست در نیمه‌نهایی، برنزی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در ادامه روز نخست از بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که از صبح امروز (جمعه ۳ تیرماه) در شهر چانچئون کره‌جنوبی در حال برگزاری است، زهرا شیدایی نماینده وزن 57- کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی با شکست مقابل حریف خود از راهیابی به دیدار نهایی بازماند و دومین مدال برنز تکواندو ایران را کسب کرد.

شیدایی در مبارزات وزن ۵۷- کیلوگرم، ابتدا در دور نخست به استراحت پرداخت و سپس در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف یاسین یارا محمد از اردن رفت و با برتری 2 بر صفر در راند شماری ( 6-4 و 23- صفر) به دیدار نیمه‌نهایی رسید. 

در این مرحله شیدایی برابر لو زون گشی از چین قرار گرفت و با شکست ۲ بر صفر در راند شماری (۲- ۱۲ و ۳ – ۱۳)  از صعود به دیدار نهایی بازماند و مدال برنز را کسب کرد. 

پیش از این نیز دانیال بزرگی در وزن ۶۸- کیلوگرم موفق به کسب مدال برنز شده بود و ناهید کیانی نیز با برتری مقابل رقبای خود به دیدار فینال وزن ۵۳- کیلوگرم صعود کرد. 

بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی آسیا با حضور 386 تکواندوکار از 34 کشور از 3 تیرماه به مدت 4 روز در کره‌جنوبی برگزار خواهد شد. 

 به گزارش تسنیم، در سیستم راند شماری جدید که از مسابقات گرندپری ایتالیا اجرایی شد، دیگر مانند گذشته مجموع امتیازات مبارزه سه راند ورزشکاران محاسبه نمی‌شود و نتایج هر راند به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شد. هر تکواندوکاری که در پایان راند امتیاز بیشتری کسب کرده باشد، به شرطی که 5 اخطاره نشده باشد، برنده آن راند خواهد شد. یک تکواندوکار برای پیروزی در هر مسابقه نیاز به برتری در دو راند دارد و اگر در پایان راند دوم هر کدام از تکواندوکارها برنده یک راند شده باشند، سرنوشت مبارزه به راند پایانی و سوم می‌کشد و در غیر این صورت نیز تکواندوکاری که دو راند نخست را برده باشد، برنده مسابقه خواهد شد.

در صورت تساوی دو بازیکن در امتیاز در پایان هر راند نیز برنده بر اساس معیارهای ۱- هر بازیکنان برای کسب امتیازات خود ضربات چرخشی بیشتری زده باشد ۲- هر بازیکنی که ارزش امتیازات بالاتری کسب کرده باشد ( ضربه سر ۳ امتیاز، ضربه تنه ۲ امتیاز، مشت یک امتیاز، اخطار یک امتیاز) ۳- هر بازیکنی که ضربات بیشتری به هوگو وارد کرده باشد، اما امتیاز ثبت نشده باشد ( یعنی ضربه به هوگو وارد شده است، اما برای کسب امتیاز از قدرت کافی برخوردار نبوده است ۴- در صورت که هیچ کدام از این شرایط نبود، برنده راند بر اساس نظر داوران با توجه به معیارهایی که بر آنها مشخص شده است، انتخاب خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم