تیم ملی تنیس روی میز مقابل مصر پیروز شد/ صعود ایران قطعی شد

تیم ملی تنیس روی میز مقابل مصر پیروز شد/ صعود ایران قطعی شد

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات تنیس روی میز تیمی فینال قهرمانی جهان امروز دوشنبه (۳۰ بهمن) با برگزاری دیدراهای روز چهارم در بوسان کره جنوبی پیگیری شد.

تیم ملی مردان ایران که روز یکشنبه با قرعه استراحت روبرو بود در این روز از مسابقات به مصاف مصر رفت و موفق به شکستِ ۳ بر یک این تیم شد و صعود خود از مرحله مقدماتی را قطعی کرد.

نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی در این بازی برای تیم ملی ایران بازی کردند. در این دیدار نوشاد عالمیان مقابل «یوسف عبدالعزیز» ۳ بر یک پیروزشد. نیما عالمیان در رقابت با «عمر عصار» به برتری ۳ بر صفر دستیافت. امیر حسین هدایی مقابل «محمد البیالی» ۳ به یک شکست خورد. در آخرین دیدار انفرادی این رقابت هم نوشاد عالمیان با نتیجه ۳ بر ۲«عمر عصار» را از پیش رو برداشت.

تیم ملی تنیس روی میز مردان ایران با رنکینگ ۳۰ در مسابقات فینال تیمی قهرمانی جهان شرکت کرده است در حالیکه حریفش در رده ۱۰ جهان قرار دارد.

ملی پوشان ایران در حالی در مصاف با مصر پیروز شدند که در روز نخست مسابقات نیز برابر تایلند به برتری دست یافتند اما در روز دوم نتیجه دیدار با پرتغال را واگذار کردند.

تیم ملی تنیس روی میز مردان روز سه شنبه برای برگزاری آخرین دیدار مقدماتی خود در گروه هشتم به مصاف رومانی می رود. این تیم رنکینگ ۲۲ جهان را در اختیار دارد. نتیجه دیدار با رومانی تعیین کننده جایگاه دوم یا سوم ایران در گروه هشتم خواهد بود.

مسابقات تنیس روی میز تیمی فینال قهرمانی جهان تا ۶ اسفند در بوسان کره جنوبی پیگیری می شود. ۸ تیم برتر این رقابت ها در هر یک از بخش های مردان و بانوان صاحب سهمیه المپیک می شوند.

درچارچوب این رقابت ها، امروز تیم ملی بانوان ایران مقابل لوکزامبورگ متحمل شکست شد. این تیم در روز نخست مسابقات برابر آفریقای جنوبی پیروز شده بود اما در روز دوم مقابل ژاپن باخت. تیم بانوان که با رنکینگ ۳۵ عازم بوسان شده است روز سه شنبه آخرین دیدار مقدماتی خود در گروه دوم را برابر برزیل برگزار می کند.