ثبت سنگین‌ترین ضرر مالی تاریخ سری A به حساب اینتر

ثبت سنگین‌ترین ضرر مالی تاریخ سری A به حساب اینتر

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آلساندرو آنتونلو مدیر مالی باشگاه اینتر اعلام کرد که این باشگاه در فصل 21-2020 مجموعاً 245.6 میلیون یورو ضرر کرده است که بالاترین رقم در تاریخ سری A محسوب می‌شود.

اینتر در فصل گذشته با وجود قهرمانی در سری A از نظر مالی لطمات سنگینی خورده و این در حالی است که این باشگاه دو تا از بهترین و مؤثرترین بازیکنانش همچون اشرف حکیمی و روملو لوکاکو را مجموعاً به ارزش 185 میلیون یورو فروخت. در واقع نراتزوری برای تزار نگه داشتن دخل و خرجش مطابق قانون بازی جوانمردانه مالی چاره‌ای جز فروش این بازیکنان نداشت.

آنتونلو درباره وضعیت مالی باشگاه اینتر به سایت «سوله 24 اوره» ایتالیا گفت: وضعیت مالی باشگاه امن است هرچند بسته بودن ورزشگاه در سالی که اسکودتو را بردیم، ما را از درآمدی 60 میلیون یورویی از محل فروش بلیت محروم کرد. علاوه بر این 50 میلیون یورو دیگر هم بابت عدم تمدید قراردادهای‌ اسپانسری‌مان به خصوص در آسیا و چین متحمل ضرر شدیم. به جز اینها اما عوامل بی‌سابقه دیگری هم در ضرر مالی دخیل بودند که در آینده دیگر رخ نخواهند داد.

مدیر مالی باشگاه اینتر اما خبر خوبی هم به هواداران این تیم داد و نگرانی آنها را از بابت از دست دادن ستاره‌های دیگر تیم محبوب‌شان به خاطر مشکلات مالی برطرف کرد.

وی افزود: من مایلم به این موضوع اشاره کنم که باشگاه ما در پایان دو سال گذشته حقوق تمام بازیکنان را به صورت کامل پرداخت کرده و علاوه بر آن پاداش 9 میلیون یورویی آنها بابت بردن اسکودتو را هم داده است. ما حتی حقوق بازیکنان برای ماه‌های جولای و آگوست را که بازی‌های خاصی هم نداشتیم، پرداخت کردیم.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم