ثبت ۱۰۱۰ حادثه ترافیکی در ۷ روز نخست سال

ثبت ۱۰۱۰ حادثه ترافیکی در ۷ روز نخست سال

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه در هفت روز ابتدایی نوروز، ۱۰۱۰ مورد حوادث ترافیکی ثبت شده است؛ گفت: گزارش طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۱ از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ تا روز یکشنبه ۷ فروردین‌ماه، مجموع عملیات امداد و نجات به ۱۸۹۳ مورد در سطح کشور رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد رشد داشت.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر میزان حوادث ترافیکی هفت روز گذشته را ۱۰۱۰ مورد اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است.

ولی پور افزود: حوادث کوهستانی ۸۸ مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد کاهش داشت. همچنین طی این مدت ۱۴۶ مورد حوادث جوی گزارش شده است.

وی با اشاره به افزایش ۸۰ درصدی با ثبت ۲۷ مورد حوادث ساحلی، گفت: تا روز گذشته ۱۸۳۲۸ نفر تحت پوشش امدادرسانی قرار گرفته و ۱۱۷۰ نفر پس از نجات به مناطق امن منتقل شدند. طی این مدت ۸۶۸ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و برای ۴۷۵۰ نفر خدمات سرپایی انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با بیان اینکه برای ۲۸۴۹ نفر اسکان اضطراری در نظر گرفته شده، گفت: عملیات نجات فنی ۱۸۵ مورد و مصدومان رهاسازی شده در سوانح ترافیکی ۲۳۵ نفر ثبت شد.

ولی پور در پایان گفت: بیشترین مأموریت امداد و نجات در استان‌ها مربوط به استان خوزستان با ۱۷۲ مورد، اصفهان با ۱۵۴ مورد و مازندران با ۱۵۲ مورد بوده است.

منبع : مهر