جدال سیرجانی‌ها برای تداوم صدرنشینی/تلاش قعرنشینان برای اولین برد

جدال سیرجانی‌ها برای تداوم صدرنشینی/تلاش قعرنشینان برای اولین برد

به گزارش خبرگزاری مهر، هفته چهارم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران روز چهارشنبه ۱۷ آبان با هفت دیدار در شهرهای اردکان (دو مسابقه)، ارومیه، یزد، تهران (دو مسابقه) و اصفهان پیگیری خواهد شد.

این دیدارها با دو مسابقه ساعت ۱۵ در شهرهای تهران و اردکان شروع می‌شود که در سالن فدراسیون والیبال تیم‌های پیکان و مس رفسنجان به مصاف یکدیگر می‌روند. پیکان تهران با یک برد سه امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار دارد و مس با دو برد و پنج امتیاز در رتبه ششم جدول است.

پیمان اکبری و شاگردانش در تیم پیکان که عنوان پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها را یدک می‌کشند نیاز مبرم به پیروزی در این مسابقه و بهبود وضعیت تیم از نظر روحی و روانی دارند. البته تیم مس هم عملکرد خوبی در سه هفته بازی‌ها داشته و شکست این تیم در تهران کار آسانی برای پیکان نخواهد بود.

دیدار ایفاسرام و نیان الکترونیک خراسان دیگر مسابقه ساعت ۱۵ هفته چهارم لیگ برتر مردان است که در سالن آیت‌اله خاتمی اردکان برگزار می‌شود. در حال حاضر ایفاسرام با دو برد و ۷ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار دارد و نماینده مشهد با یک برد و ۴ امتیاز در جایگاه دهم است. شرایط جدولی دو تیم حکایت از برتری ایفاسرام دارد و میزبانی در این مسابقه نیز به این تیم کمک زیادی خواهد کرد که سومین برد خود را به دست آورد.

تیم شهرداری ارومیه که تاکنون هیچ برد و امتیازی به دست نیاورده و در انتهای جدول مسابقات قرار دارد، این هفته در سالن غدیر ارومیه به دنبال نخستین برد خود در این مسابقات است.

شاگردان جهانگیر سیدعباسی حریف سرسخت هورسان را پیش رو دارند که با دو برد و پنج امتیاز در جایگاه هفتم جدول قرار دارند و به راحتی به حریفان خود امتیاز نمی‌دهد. هورسانی‌ها در هفته اول مغلوب فولاد سیرجان شدند اما در دو مسابقه بعدی تیم‌های شهرداری گنبد و ایفاسرام اردکان را شکست دادند، البته رحمان محمدی‌راد معتقد است که شرایط تیم هورسان امسال شرایط سختی است زیرا آخرین تیمی است که شروع به جذب بازیکن کرده و امیدوار است که توقعات علاقمندان این تیم به اندازه شرایط باشد.

تیم شهداب یزد مدافع عنوان قهرمانی در هفته چهارم لیگ برتر مردان میزبان طبیعت است. شهدابی‌ها در حالی به مصاف طبیعت می‌روند که در هفته سوم با شکست برابر مس صدر جدول را از دست دادند و با دو برد و ۶ امتیاز به رتبه چهارم جدول سقوط کردند. طبیعت نیز در هفته گذشته با شکست نیان نخستین برد خود در لیگ برتر را تجربه کرد تا بازیکنان این تیم برای مسابقه این هفته انگیزه مضاعف داشته باشند.

تیم‌های گیتی‌پسند اصفهان و پاس گرگان که هفته سوم را با شکست حریفان خود به پایان رساندند، این هفته در سالن مخابرات اصفهان به مصاف یکدیگر می‌روند. گیتی‌پسند با دو برد و ۶ امتیاز در رتبه سوم جدول است و پاس با دو برد و چهار امتیاز در جایگاه هشتم قرار دارد. دو تیم انگیزه زیادی برای کسب سومین برد در این مسابقه دارند و باید منتظر ماند و دید که تفکرات کدام مربی فاتح این دیدار حساس خواهد بود.

سال گذشته دیدار دور رفت مرحله مقدماتی دو تیم ۲۱ آبان (هفتم نهم) در گرگان برگزار شد و نماینده اصفهان سه بر یک به پیروزی رسید و شاگردان عیسی سنگدوینی این هفته در اصفهان برای جبران این نتیجه و انتقام از حریف به میدان می‌روند.

هفته چهارم لیگ برتر مردان با دو مسابقه در ساعت ۱۸ پیگیری می‌شود که تیم‌های چادرملو اردکان و شهرداری گنبد کاووس در یکی از این دیدارها در سالن آیت‌اله خاتمی به مصاف یکدیگر می‌روند.

چادرملو که با دو برد و ۶ امتیاز در جایگاه پنجم جدول قرار دارد، این هفته میزبان تیم دوازدهم جدول یعنی شهرداری گنبد کاووس (یک برد و سه امتیاز) است. شاگردان کامبیز یعقوبی که در نخستین حضور خود در لیگ برتر مردان عملکرد خوبی تا به حال داشته‌اند، این هفته با استفاده از امتیاز میزبانی می‌توانند سومین برد خود را به دست آوردند تا ضمن حفظ جایگاه خود در جدول، نیم‌نگاهی نیز به رتبه‌های بالاتر داشته باشند.

رحمان رئوفی که معتقد است امسال تیم جوانی را در اختیار دارد، درباره مسابقه با چادر ملو یادآور شد که نتیجه هیچ دیداری از قبل قابل پیش‌بینی نیست و ممکن است هر اتفاقی در بازی رخ دهد اما امیدوار است که بهترین‌ها برای تیم شهرداری گنبد رقم بخورد.

در آخرین مسابقه هفته چهارم دور رفت مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان تیم سایپا تهران در سالن فدراسیون میزبان فولاد سیرجان ایرانیان صدرنشین مسابقات است که این بازی ساعت ۱۸ آغاز می‌شود. سیرجانی‌ها تنها تیم سه برده این هفته از مسابقات هستند که در سه هفته گذشته موفق به شکست هورسان رامسر، شهرداری ارومیه و چادر ملو شدند و این هفته در جدال با سایپا به دنبال چهارمین برد متوالی و حفظ صدرنشینی خود هستند.

تیم سایپا که امسال با هدایت امیرحسینی در رقابت‌ها شرکت کرده است، در حال حاضر بدون برد و با یک امتیاز در رتبه سیزدهم جدول قرار دارد. بنابراین نارنجی‌پوشان جدال سختی برای کسب نخستین برد پیش رو دارند.

برنامه کامل هفته چهارم لیگ برتر مردان به قرار زیر است:

ایفاسرام اردکان – نیان الکترونیک خراسان، سالن آیت‌الله خاتمی، ساعت ۱۵

پیکان تهران – مس رفسنجان، سالن فدراسیون، ساعت ۱۵

شهرداری ارومیه – هورسان رامسر، سالن غدیر، ساعت ۱۶

شهداب یزد – طبیعت، سالن اختصاصی شهداب، ساعت ۱۶

گیتی‌پسند اصفهان – پاس گرگان، سالن مخابرات، ساعت ۱۶

چادرملو اردکان – شهرداری گنبد کاووس، سالن آیت‌الله خاتمی، ساعت ۱۸

سایپا تهران – فولاد سیرجان ایرانیان، سالن فدراسیون، ساعت ۱۸