جرم سازمان یافته در پایتخت نداریم/ لزوم تقویت گشت‌های پلیس آگاهی

جرم سازمان یافته در پایتخت نداریم/ لزوم تقویت گشت‌های پلیس آگاهی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی، صبح یکشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: توفیق خدمت به مردم و تأمین امنیت و آسایش مردم در اختیار هر کسی قرار داده نمی‌شود و مهم این است که ما از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شهادت می‌دهیم همکاران من در مجموعه پلیس آگاهی با تمام توان با برهم زنندگان امنیت و یاغیان شبانه روز مبارزه می‌کنند.

رحیمی افزود: یک فرد ظالم، نادان و وحشی ۶ نفر را در شهر دیگری به گلوله می‌بندد و کمتر از ۲۴ ساعت در تهران در حالی که آمده بود جنایت دیگری را رغم بزند بعد از مجروح کردن ۵ مأمور پلیس دستگیر می‌شود.

وی گفت: امروز بالاترین هماهنگی بین فراجا و دستگاه قضائی به ویژه در پایتخت وجود دارد. ما ساختار جرم و مجرمین را در پایتخت از هم گسستیم. ما امروز چیزی به عنوان جرایم سازمان یافته در تهران نداریم.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: البته برخی از جرایم زنجیره‌ای نشأت گرفته از بی برنامگی است.

سردار رحیمی تصریح کرد: ما ساختار جرم و مجرمان را در پایتخت با تلاش شبانه روزی همکارانم برهم زدیم. چیزی به عنوان جرایم سازمان یافته نداریم برخی از جرایم زنجیره‌ای محصول بی برنامگی است. از وقوع جرایم زنجیره‌ای و سریالی به طور جد جلوگیری کردیم. امروز مرکز واکنش سریع پلیس آگاهی با بهره گیری از تیم‌های فنی با تمرکز بر کیف قاپی و موبایل قاپی از ابتکارات سردار لطفی است و برنامه ریزی های جدیدی برای مقابله با سرقت خودرو و موتور داریم و این هم از تلاش همکاران ما در پلیس آگاهی است.

وی با بیان اینکه پلیس آگاهی همواره روند رو به رشد داشته گفت: امکان ندارد پرونده جرایم جنایی و خشن بدون کشف مختومه شود.

رحیمی تصریح کرد: امروزه بساط و سازمان مالخران را بهم ریختیم و هیچ کجا اجازه نمی‌دهیم وسیله‌ای بدون شناسنامه فروخته شود. امروزه بیش از صد در صد جرایم خشن و جنایی را کشف کرده ایم و این از اقدامات پلیس آگاهی است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ساختار و سازمان کشف جرم با حجم جرمی که اتفاق می‌افتد تطابق ندارد. گشت‌های پلیس آگاهی باید به طور خاص با تجهیزات نوین تقویت شود.

وی گفت: بین مسئولیت‌ها و اختیارات تناسب اجرایی وجود ندارد و فراجا باید فکری به حال این محدودیت‌ها کند.

سردار رحیمی در پایان با اشاره به صحبت‌های گزارشگر حقوق بشر درباره تحریم دارو توسط آمریکا و غیر سیاسی بودن برخی تصمیمات علیه ایران، گفت: یک فوتبال بود که قرار بود ۹۰ دقیقه بروند و با یک تیم بازی کنند که نگذاشتند حالا می‌گویند فوتبال سیاسی نیست!

منبع : مهر