جزئیات برنامه تمرینات و اردوهای تیم ملی فوتبال برای دو دیدار مهم

جزئیات برنامه تمرینات و اردوهای تیم ملی فوتبال برای دو دیدار مهم

به گزارش خبرنگار مهر، فصل بیست و سوم لیگ برتر فوتبال ایران روز شنبه ۱۲ خرداد به پایان می‌رسد و با توجه به رقابت دو تیم پرسپولیس و استقلال تهران برای کسب عنوان قهرمانی باید دید در پایان کدام تیم می‌تواند بر سکوی نخست فوتبال ایران بایستد.

پس از پایان لیگ برتر، بلافاصله اردوی تیم ملی برای انجام دو دیدار برابر هنگ کنگ و ازبکستان شکل خواهد گرفت تا شاگردان امیر قلعه نویی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ رو در روی حریفان خود قرار گیرند.

برگزاری اردوی جدید تیم ملی

طبق اعلام قبلی، بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی باید روز یکشنبه ۱۳ خرداد خود را به کادر فنی معرفی کنند و در همان شب اعضای تیم ملی راهی هنگ کنگ خواهند شد تا در روز پنج‌شنبه ۱۷ خرداد به مصاف این تیم بروند و در دومین بازی خود سه‌شنبه ۲۲ خرداد در تهران میزبان ازبکستان خواهند بود.

در جدول گروه E مرحله مقدماتی جام جهانی، تیم ملی ایران با ۱۰ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در صدر قرار دارد و تیم‌های ترکمنستان و هنگ کنگ هم با یک امتیاز به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم قرار گرفته‌اند.

جزئیات برنامه تمرینات و اردوهای تیم ملی فوتبال برای دو دیدار مهم

مصاف حساس شاگردان قلعه نویی برابر ازبکستان

بازی ایران و ازبکستان بسیار می‌تواند حساس باشد به این جهت که هر دو تیم ۱۰ امتیازی هستند و دیدار رفت آنها در تاشکند با نتیجه تساوی دو بر دو به پایان رسید و حالا شاگردان امیر قلعه نویی این فرصت را دارند تا با حضور هواداران، نتیجه بازی را به سود خود رقم بزنند. در ۱۰ بازی رو در روی دو تیم ۸ پیروزی از آن ایران بوده و یک پیروزی از آن ازبکستان همچنین یک دیدار هم با نتیجه تساوی به پایان رسید.

استفاده از بازیکنان جوان یا بازگشت به عقب

یکی از انتقادهایی که به امیر قلعه نویی در جام ملت‌های آسیا می‌شد، عدم دعوت و استفاده از بازیکنان جوان در تیم ملی بود که او در آخرین اردوی تیم ملی با دعوت از آرشا شکوری، محمد قربانی، مهدی لیموچی، محمدامین حزباوی، محمدرضا آزادی، جواد آقایی پور و حسین گودرزی گام مثبتی را در این زمینه برداشت. در نیم فصل دوم لیگ برتر هم بازیکنان جوان و با کیفیتی به فوتبال ایران معرفی شدند و باید دید قلعه نویی باز جوانان را به اردوی تیم ملی دعوت می‌کند یا سراغ بازیکنان با سابقه خواهد رفت.

در آخرین اردوی تیم ملی، چهره‌هایی مانند کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی حضور نداشتند که از جمله سرشناس‌ترین بازیکنان غایب در لیست قلعه نویی بودند که باید دید در این اردو به تیم ملی دعوت می‌شوند یا خیر، حاج صفی با تیم آاک آتن یونان موفق به کسب عنوان قهرمانی در سوپر لیگ یونان نشد و در رده دوم جدول قرار گرفت، در این فصل حاج صفی از جمله بازیکنان کلیدی برای آاک آتن بود و توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد.

از این رو احتمال می‌رود که در اردوی پیش روی تیم ملی، حاج صفی بار دیگر دعوت شود تا در دو بازی برابر هنگ کنگ و ازبکستان ایران را همراهی کند. کریم انصاری فرد که در عضویت تیم آریس سالونیک است امسال بیشتر به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و عملکرد چشمگیری نداشت.

جزئیات برنامه تمرینات و اردوهای تیم ملی فوتبال برای دو دیدار مهم

امید به ثبات در صدرنشینی و بهبود در رنکینگ فیفا

تیم ملی فوتبال ایران اکنون و در جدیدترین به روز رسانی سایت فیفا با ۱۶۱۳.۹۶ امتیاز در مکان بیستم دنیا قرار دارد و کسب پیروزی در این دو بازی می‌تواند علاوه بر ثبات صدرنشینی در گروه E باعث بالا رفتن امتیازهای ایران در رنکینگ جهانی شود.

همچنین در اردوی جدید تیم ملی، حمید مطهری که به عنوان مربی تیم فوتبال تراکتور انتخاب شد دیگر در بین اعضای کادر فنی تیم ملی نخواهد بود و تا به امروز جایگزینی برای او معرفی نشده است.