جزئیات سانحه آتش‌سوزی کشتی پانامایی در ٣٠ مایلی بندر دیر

جزئیات سانحه آتش‌سوزی کشتی پانامایی در ٣٠ مایلی بندر دیر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده با اشاره به اینکه کشتی تانکر گلدن تری (Golden Tree) تحت پرچم کشور پاناما و مالکیت کشور چین، بعد از ظهر ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ در ۳۰ مایلی جنوب بندر دیر دچار آتش‌سوزی در موتورخانه شد و ضمن اعلام اضطرار از نزدیک‌ترین مرکز هماهنگی نجات دریایی، درخواست کمک کرد.

وی ادامه داد: به محض دریافت پیام اضطرار و به رغم وضعیت نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جست وجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص عازم منطقه شدند و ۱۷ نفر از خدمه شناور مضطر با ملیت‌های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی نجات داده و به بندر دیر منتقل شدند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فرمانده و دو نفر از خدمه نیز جهت مشارکت در عملیات اطفا حریق موتورخانه کشتی در شناور مضطر باقی ماندند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر شناورهای جست وجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه حاضر هستند و طبق گزارشات دریافت شده از فرمانده شناور مضطر، حریق به صورت کامل اطفا و کنترل شده است.

پسنده ادامه داد: علاوه بر این خدمه شناور مضطر پس از دریافت مراقبت‌ها و خدمات لازم، در حال بازگشت به شناور خود هستند تا شناور پس از تعمیرات لازم بتواند به سفر خود ادامه دهند.

منبع : مهر