جزئیات کلاهبرداری حرفه‌ای از زنان فقیر و پولدار تهرانی/ روز شلوغ شعبه هشتم دادسرای جنایی

جزئیات کلاهبرداری حرفه‌ای از زنان فقیر و پولدار تهرانی/ روز شلوغ شعبه هشتم دادسرای جنایی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، رسیدگی به پرونده کلاهبرداری، آدم‌ربایی و جعل عنوان با دستگیری یک متهم توسط کارآگاهان اداره آگاهی در دستور کار محمد امین تقویان؛ بازپرس شعبه هشتم دادسرای جرائم جنایی قرار گرفت.

در بررسی‌های اولیه مشخص شد، متهم با استفاده از جعل عنوان، مأمور حفاظت اطلاعات، مامور ویژه نظامی، قاضی بازنشسته دادگستری و یکی از بستگان آیات عظام تقلید که در قید حیات نیستند، اقدام به کلاهبرداری کرده است.

تحقیقات بیشتر بازپرس پرونده مشخص کرد، متهم در کلاهبرداری‌ها از همسر صیغه‌ای خود برای اعتماد‌سازی استفاده کرده و با شیوه و شگرد خرید خانه برای مالباختگان اقدام به کلاهبرداری‌های متعددی کرده است.

این بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه صبح امروز یکشنبه 22 خردادماه، بیشتر از 25 شاکی زن برای تحقیقات ابتدایی به شعبه هشتم دادسرای امور جنایی مراجعه و توضیحات خود را به بازپرس پرونده ارائه کردند.

کلاهبرداری تحت عنوان مأمور حفاظت اطلاعات

اولین مراجعه‌کننده به شعبه هشتم دادسرای جنایی در روند تحقیقات گفت: چندی قبل برای خاکسپاری یکی از بستگانم به بهشت زهرا(س) رفته بودم که در آنجا با متهم آشنا شدم. وی خودش را صاحب یک شرکت بزرگ و مأمور حفاظت اطلاعات یکی از ارگان‌های دولتی معرفی کرد.

مالباخته ادامه داد: پس از گذشت چند روز از آشنایی متهم با ارائه پیشنهاد ازدواج برای خرید خانه با چرب‌زبانی مبالغ زیادی از من دریافت کرد و بلافاصله متواری شد.

کلاهبرداری تحت عنوان قاضی بازنشسته دادگستری

زن جوان که قربانی کلاهبرداری شده بود به بازپرس پرونده گفت: چندی قبل فرزندم به دلیل مسائل مالی راهی زندان شد که در این خصوص یک زن من را با متهم به عنوان اینکه او می‌تواند فرزندم را آزاد کند، آشنا کرد.

وی ادامه داد: متهم خودش را به عنوان قاضی بازنشسته دادگستری معرفی و ادعا کرد که با دریافت ۸۰ میلیون تومان پول می‌تواند فرزندم را از زندان آزاد کند اما پس از دریافت پول متواری شد.

کلاهبرداری تحت عنوان یکی از بستگان آیات عظام تقلید که در قید حیات نیست

زن جوان دیگر که طعمه کلاهبرداری شده بود در جریان تحقیقات گفت: با متهم در محل کار خود در قم آشنا شدم. وی ادعا کرد که یکی از بستگان آیات عظامی است که در قید حیات نیستند؛ متهم برای کار کردن در شرکت خود در تهران 80 میلیون تومان پول نقد از من دریافت کرد و ناپدید شد.

کلاهبرداری تحت عنوان رئیس مرکز بهزیستی

مالباخته دیگر در جریان تحقیقات گفت: با شغل دستفروشی در جنوب تهران خرج خود و فرزند معلول ۲۷ ساله‌ام را تامین می‌کنم، به دلیل اینکه متهم فرزند معلول من را مشاهده کرده بود خودش را رئیس یکی از مراکز بهزیستی معرفی کرد.

وی ادامه داد: متهم ادعا کرد دلش برای فرزندم سوخته و یک خانه در شمال تهران در اختیار من خواهد گذاشت که حتی از خانه‌های مورد نظر هم بازدید کردیم اما چند روز بعد وی 7 میلیون تومان از من دریافت کرد و متواری‌ شد، این در حالی بود که من تمام پس‌اندازم را در اختیار متهم گذاشته بودم.

به گزارش تسنیم؛ متهمان برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارند و پرونده این کلاهبرداری توسط محمد امین تقویان؛ بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جرائم جنایی در حال رسیدگی است.

منبع : تسنیم