جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان تشکیل شد

جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری مهر، کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری صبح پنجشنبه ١٩ خرداد با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در قم تشکیل جلسه داد.

در این نشست مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها و برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ارتقای جایگاه علمی و معنوی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام والملسمین ملکوتی مخبر کمیسیون سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حراست مجلس خبرگان رهبری گفت: مطلوب نظام جمهوری اسلامی این است که به رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌ها توجه شود تا ایران اسلامی جایگاه علمی خود نه تنها در منطقه بلکه در سراسر جهان را ارتقا دهد.

وی همچنین با تأکید اعضای کمیسیون بر لزوم اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: این موضوع همواره مورد تأکید رهبرمعظم انقلاب است و باید برای تحقق آن تلاش شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها به این معناست که واقعیات اسلام با علم و منطق آن طوری که مناسب است برای دانشجویان تشریح و تبیین شود.

زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم در پایان این جلسه، هم‌اندیشی با علما و اعضای مجلس خبرگان رهبری، به عنوان دغدغه‌مندان آگاه به مسائل روز جامعه را موجب تقویت و پویایی مجموعه‌های علمی و دانشگاهی دانست و گفت: نظرات و بیان مطالب توسط اعضای این کمیسیون در تحقق اهداف فرهنگی، اجتماعی و نوآورانه این وزارتخانه دنبال می‌شود.

منبع : مهر