حذف کیانوش رستمی طبق قانون بود/ ارسال اسامی به فدراسیون جهانی

حذف کیانوش رستمی طبق قانون بود/ ارسال اسامی به فدراسیون جهانی

نواب نصیرشلال سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در واکنش به این موضوع که حذف کیانوش رستمی سرمایه‌سوزی است، گفت: هر کسی می‌تواند نظرش را در این خصوص عنوان کرد، اما واقعیت این است که ما بر اساس چارچوب و قوانین پیش رفتیم و همه ورزشکاران باید به آن متعهد باشند. فرقی هم نمی‌کند کیانوش یا هر ورزشکار دیگری باید به این قوانین عمل کنند و تفاوتی بین آن‌ها نیست.

وی افزود: از دو هفته قبل از رکوردگیری به کیانوش و هیأت استان کرمانشاه زمان مسابقه رکوردگیری را اطلاع دادیم. حتی کیانوش هم می‌دانست عدم حضورش در مسابقه رکوردگیری به معنی انصراف اوست اما واقعاً تصمیمی که گرفته شد بر اساس قوانین و مقررات بوده و هر ورزشکار دیگری جای کیانوش رستمی بود و در رکوردگیری شرکت نمی‌کرد تصمیم من همین بود.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری تأکید کرد: کیانوش قهرمان المپیک بوده و طبیعی است که اهالی وزنه‌برداری در مورد این موضوع صحبت کنند، اما واقعیت همین تصمیمی است که گرفته شده است. اولویت به ورزشکاری داده شد که در چارچوب قوانین و مقررات عمل کرده و در مسابقه رکوردگیری هم حضور داشته است.

نصیرشلال عنوان کرد: صحبت کردن در این مورد بی‌اثر است، فدراسیون جهانی اسامی وزنه‌برداران برای مسابقات قهرمانی جهان را خواسته و ما هم آن را ارسال کردیم. با مطرح کردن مسائل حاشیه‌ای تصمیم من عوض نخواهد شد.

وی در مورد شروع اردوهای تیم ملی گفت: از امروز اردوی تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان و بازی‌های آسیایی آغاز می‌شود و تا زمان رقابت‌ها ادامه خواهد داشت.