حضور ملی‌پوشان شمشیرباز اسلحه اپه در مسابقات قهرمانی کشور روسیه!

حضور ملی‌پوشان شمشیرباز اسلحه اپه در مسابقات قهرمانی کشور روسیه!

به گزارش خبرنگار مهر، اعضای شورای برون مرزی وزارت ورزش در نشست اخیر خود که روز گذشته برگزار شد مجوز دو اعزام پیشنهادی از طرف فدراسیون شمشیربازی را صادر کردند؛ یکی از این مجوزها برای تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه مردان است.

از آنجا که شرایط برای حضور ملی پوشان اسلحه اپه در رویدادهای مصوب در تقویم فدراسیون جهانی شمشیربازی وجود ندارد، فدراسیون ایران حضور در مسابقات قهرمانی کشور روسیه را برای آنها در دستور کار قرار داده است.

بر این اساس و با موافقت وزارت ورزش، اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه نیمه دی ماه عازم مسکو می شوند تا ابتدا در رقابت های قهرمانی کشور روسیه شرکت کنند سپس در کمپ تمرینی با ملی پوشان روسیه پیگیر تمرینات‌شان باشند. این اعزام با ۵ ملی پوش انجام می شود.

محمد رضایی، محمد رضایی طادی، محمد حسین شجاعی، وثوقی، احمدرضا کنعانی و محمد برزگر ۶ بازیکن حاضر در اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه هستند که ۵ نفر آنها در ترکیب اعزامی به روسیه قرار می گیرند. مهدی فرجی سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه اپه است.

همچنین با موافقت وزارت ورزش سفر تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به جام جهانی گرجستان قطعی شده است. این رقابت ها که اواخر دی ماه برگزار می شود اولین رویدادی است که ملی پوشان اسلحه سابر بعد از المپیک در آن شرکت خواهند داشت.

علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران، نیما زاهدی و امیر حسین شاکر اردونشینان تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر هستند. طبق برنامه امین قربانی سرمربی تیم و با برگزاری رقابت های ۴ شمشیرباز به جام جهانی گرجستان اعزام خواهد شد. همچنین قرار است تیم ملی اسلحه سابر بانوان هم در این رویداد شرکت داشته باشد.

این برنامه ها در راستای آماده سازی برای بازی های آسیایی و همچنین افزایش رنکینگ المپیکی در برنامه فدراسیون شمشیربازی قرار گرفته است.

منبع : مهر