حضور ۳۶۰ دانش آموز در اردوهای نوجوانی مناطق کم برخوردار

حضور ۳۶۰ دانش آموز در اردوهای نوجوانی مناطق کم برخوردار

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن جعفرزاده با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طرح اردوهای نوجوانی شهر تهران توضیح داد: تا کنون ۳۶۰ نوجوان در رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال از مناطق کم برخوردار شهر تهران در اردوهای نوجوانی که هر پنجشنبه در مجموعه بوستان یاس فاطمی (س) برگزار می‌شود شرکت داشته‌اند.

وی افزود: این اردوها شامل برنامه‌های تربیتی و فراغتی در راستای تأکید شهردار تهران مبنی بر توجه به روح شهر و با توجه به نگرش غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان مناطق کم برخوردار تهران از مهرماه سال جاری آغاز به فعالیت کرده است.

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران با توضیح اینکه این برنامه‌ها در قالب اردوهای روزانه و کوتاه مدت برگزار می‌شود گفت: هر اردوی یک روزه شامل برنامه‌هایی از قبیل معاینات پزشکی توسط پزشکان متخصص، بینایی سنجی، توزیع البسه‌های ورزشی، حضور در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی و تفریحی، برگزاری مسابقات و نمایش‌های مرتبط با ایام و همچنین پذیرایی و اقامه نماز جماعت است.

جعفرزاده هدف از برگزاری این اردوها را ایجاد بستری مناسب جهت شناخت استعدادها در کنار ایجاد نشاط و شادی، معرفت لفزایی، سبک زندگی نوجوانانه و پایش سلامت نوجوانان کم برخوردار برشمرد و افزود: بدون تردید در بین نسل پویای انقلاب اسلامی، چهره‌هایی وجود دارد که اگر فرصت شکوفایی استعدادهای خود را به دست آورند در ساختن فردای ایران عزیز قدم‌های بلند و موثری برخواهند داشت. برنامه‌های اردویی در این مسیر می‌تواند به عنوان ابزاری سازنده و مفید در شناسایی استعدادها، تقویت کار تیمی، همکاری، نظم، انضباط و شکوفایی شخصیت اجتماعی آنان به کار گرفته می‌شود.

وی در خاتمه تأکید کرد: اردوهای نوجوانی بخشی از پروژه باشگاه نوجوانی است که به دنبال ایجاد و بسترهای جذاب و برنامه ریزی شده جهت پر کردن اوقات فراغت نوجوانان شهر تهران است.

منبع : مهر