حمایت آمریکا ازرژیم صهیونیستی مجوزی برای کشتار بیشتر مردم غزه است

حمایت آمریکا ازرژیم صهیونیستی مجوزی برای کشتار بیشتر مردم غزه است

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگوی تلفنی با «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق، ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی به‌خصوص حمله به بیمارستان المعمدانی غزه اظهار داشت: جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه با پشتیبانی و حمایت غربی‌ها و آمریکایی‌ها ۷۵ سال ادامه داشته است که اقدامات وحشیانه اخیر آن‌ها به‌خوبی سرشت واقعی این رژیم سفاک را نشان داد.

امیر آشتیانی ادامه داد: اعتقاد جمهوری اسلامی ایران بر این است که عملیات طوفان‌الاقصی و اقدامات رزمندگان حماس در چارچوب دفاع مشروع و مقابله با اشغال سرزمین فلسطین که با تضییع حقوق ملت عزیز فلسطین همراه شده، صورت گرفته است.

وزیر دفاع با اشاره به حضور مردم عراق در محکومیت این حادثه و مواضع محکم مسئولین عراق به‌ویژه نخست‌وزیر این کشور گفت: عراق امروز به‌عنوان محور گفت‌وگوهای منطقه‌ای و عربی شناخته می‌شود و الگو و نماد مبارزه شجاعانه با عادی‌سازی روابط با رژیم صیهونیستی است.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا با ارسال محموله‌های تسلیحاتی و تأمین نیازمندی‌های رژیم صهیونیستی از پایگاه‌های منطقه‌ای خود از این رژیم سفاک حمایت می‌کند، تصریح کرد: آمریکایی‌ها قطعنامه آتش‌بس را وتو کردند و این به منزله مجوزی برای کشتار بیشتر مردم مظلوم فلسطین است.

امیر آشتیانی افزود: تداوم تحریم غزه و عدم صدور مجوز فوری برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و انسانی منجر به یک فاجعه انسانی خواهد شد و باید دانست که مردم منطقه تحمل ادامه جنایات این رژیم را ندارند.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با اشاره به طرح حمله زمینی به غزه اظهار داشت: ورود نظامیان این رژیم به داخل غزه و انجام عملیات زمینی اوضاع را به لحاظ انسانی و امنیتی پیچیده‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور آمریکا و دیگر مقامات دولتی آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی گفت: این سفرها نشان‌دهنده برنامه‌ریزی آن‌ها برای پیچیده‌تر کردن اوضاع در منطقه است؛ اما آن‌ها باید بدانند که تحمل مسلمانان نیز حدی دارد.

سرتیپ آشتیانی بیداری و وحدت امت اسلامی را در خنثی کردن این برنامه‌ریزی‌ها مؤثر دانست و تشریح کرد: انفعال در برابر رژیم صهیونیستی سبب گستاخی این رژیم سفاک و ستمگر می‌شود و در اولین اقدام می‌بایست خط ارسال کمک‌های بشردوستانه برای زنان و کودکان مظلوم غزه فعال شود.

وزیر دفاع ادامه داد: وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک‌رسانی به مردم غزه از جمله ارسال مواد غذایی دارویی و مداوای مجروحین را دارد.

در ادامه این گفت‌وگوی تلفنی، «ثابت محمد سعید» وزیر دفاع عراق با بیان اینکه هویت رژیم صهیونیستی از قبل آشکار بود، گفت: جنایت وحشیانه این رژیم اشغالگر در بیمارستان المعمدانی غزه هویت و سرشت ستمگر آن‌ها را برای تمام دنیا عیان کرد.

وزیر دفاع عراق با اشاره به مواضع محکم نخست‌وزیر این کشور در مورد فلسطین یادآور شد: نخست‌وزیر کشور عراق در ملاقات‌های خود در مسکو و ژنو، قویاً جنایات رژیم صهونیستی را محکوم کرده است.

وی با بیان اینکه مواضع دولت عراق در خصوص رژیم صهیونیستی محکم و استوار بر رد هرگونه عادی‌سازی قرار دارد، تشریح کرد: نخست‌وزیر کشور عراق مشغول رایزنی با مقامات کشورهای عربی و اسلامی برای ایجاد اتحاد بین امت اسلامی در راستای کمک به مردم مظلوم و ستم‌دیده غزه است.

ثابت محمد سعید در پایان ضمن تشکر از مواضع محکم جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم غزه گفت: جمهوری عراق آماده ارسال کمک‌های بشر دوستانه به غزه است.