حملات رژیم سرائیل به تأسیسات زیربنایی سوریه نقض حاکمیت ارضی است

حملات رژیم سرائیل به تأسیسات زیربنایی سوریه نقض حاکمیت ارضی است

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمله به فرودگاه دمشق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان طی گفتگو با همتای سوری خود، تجاوز رژیم اسرائیل به جمهوری عربی سوریه را به شدت محکوم و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار دولت و ملت سوریه بوده و همچنان خواهد ماند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: استمرار حملات رژیم متجاوز اسرائیل به تأسیسات زیربنایی سوریه از جمله فرودگاه‌ها، بنادر و سایر مراکز مهم و حیاتی آن کشور، نه تنها نقض آشکار حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه است، بلکه برخلاف تمامی قوانین بین‌المللی، هنجارها و اصول انسانی است.

امیرعبداللهیان سکوت غیرقابل قبول کشورها و جامعه جهانی، محافل و مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی را تأسف برانگیز و آن را مایه شرم دانست.

«فیصل مقداد» وزیر امور خارجه سوریه در این گفتگوی تلفنی، ضمن تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران، بر ادامه مقاومت ملت سوریه در برابر اشغالگری و تجاوزات رژیم صهیونیستی تأکید و خاطر نشان کرد: اینگونه اقدامات و تجاوزات سراسیمه رژیم اسرائیل در منطقه، نشان‌دهنده ترس و ضعف رژیم اشغالگر صهیونیستی است. صهیونیستها به دنبال برهم زدن آرامش و ثبات در منطقه هستند تا وضعیت ناپایدار و شکننده خود را مخفی کنند.

وزیر امورخارجه سوریه افزو: حملات اسرائیل با هدف تقویت باقیمانده گروه‌های تروریستی از جمله داعش و جبهه‌النصره در سوریه صورت می‌گیرد و البته راه به جایی نخواهد برد.

مقداد در پایان تأکید کرد: اینگونه تجاوزات، عزم ملت و دولت سوریه در مقابله با اشغالگری و تروریسم را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

منبع : مهر