خرید ورق فولادی فنر اراک

خرید ورق فولادی فنر اراک

امروزه ایران به عنوان مهد تولید کننده و صادرکننده ورق فولادی در جهان شده است که در معادن و کارخانه های مختلف از جمله اراک ارومیه و پامنار و فولاد مبارکه اصفهان و دیگر نواحی ایران دست به اقدامات شگرفی زده است.

تولید ورقه های فولاد که درسایت آراد برندینگ به تفصیل در مورد آن صحبت شده است با روش های به نام نورد انجام می شود که نورد از شکل دهی فلزات انجام می پذیرد و شمشهای فولاد را از بین غلتکها عبور داده و به مرور این فاصله غلتکها باهم کمتر و کمتر می شود تا ورقه های متناسب با آن میزان تولیدی فولاد انجام شود از این روش برای استخراج و تولدی ورقه های فولاد در اکثر نقاط ایران صورت می پذیرد.

امروزه از ورقهای فولادی برای خرید و فروش به طور عمده مورد استفاده صنایع مختلف یخچال سازی و لوازم خانگی است از این رو فروش انواع ورقه های فولادی در صدر کار افراد مختلف از یکی دیگر از ورقه هایی که استفاده می کنیم ورقه های اسید شویی است که با فرایند نورد گرم به دلیل حرارت بالا در کوره ذوب آهن و بالا رفتن حرارت خود ورقها بر روی این ورق ها به صورت مداوم آب پاشیده تا فرایند خنک سازی انجام شود البته برای ادامه فرایند خنک سازی از اکسیدآهن نیز استفاده می شود.

ورق فولادی اراک

برای انواع کاربردهای ورقه های فولاد سیاه می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد که اولین مورد آن را در بدنه خودروها و ورق های کف خودرو و لوله های درز دار و انواع پروفیل ها از جمله پروفیل آلومینیوم و در صنایع کشتی سازی و تانکر سازی کاربرد دارد از این رو مورد استفاده در این صنایع است در دومین تولید انواع ورقهای فولادی قصد داریم ورقه های روغنی فولادی را مورد بررسی و تحقیق قرار دهیم این نوع ورقه ها نیز مانند ورقه های فولادی سیاه هیچ ارتباطی به اسم آن ها ندارد و سطح روغنی ندارد بلکه به دلیل صیقلی و براق بودن آن سطح این نوع ورقه ها به ان ورقه های روغنی گفته می شود.

image002 18 - خرید ورق فولادی فنر اراک

یکی از انواع ورقه های فولادی را ورق سیاه می نامند که این ورقه در اراک و کاربردی ترین کارخانجات فولاد جهان وجود دارد از اسم آن شاید تصور کنید که رنگ آن سیاه است به طوریکه اصلا به این گونه نیست و به دلیل آنکه این ورق براق و صیقلی نست به آن ورق سیاه می گویند که در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارند و از آن ها استفاده های صنعتی مداومی می شود در تولید ورق فولادی اراک استفاده از روش نورد گرم متداول است و شمش فولادی تا قبل از انکه به نقطه ذوب رسد و خمیری شود وارد فرایند نورد شده و رفته رفته پهن و مسطح خواهد شد به طوری که تبدیل به یک مکعب مستطیل عریض شود از این رو طی مراحل حرارت شمش مسیر آن با آب خنک می شود و بعد از مرحله نورد مجددا وارد کوره می شود تا دمای متناسب آن بررسی شود در همین حد فاصل غلتکها به هم نزدیک شده و فواصل آنها کم شده و به صخامت مطلوب و پیشنهادی می رسند.

خرید ورق فولاد فنر

یکی دیگر از ورقهای فولادی که با استفاده از تکنولوژی نورد گرم تولید می شود ورق فنر می باشد، قیمت خرید این محصول کمی بالاتر از سایر ورقها می باشد.

ورق روغنییکی از انواع نورد سرد می باشد و در جریان آن تولید می شود، این نوع ورق به دلیل آن که مواد اولیه آن حرارت نده است انعطاف پذیر نیست و در برابر شکل پذیری مقاوم است.

به منظور تولید ورقهای گالوانیزه و برخی لوله ها از این نوع ورق استفاده می شود، همچنین در ساخت برخی لوازم خانگی  به دلیل سطح صاف و صیقلی که دارند از ورق روغنی استفاده می شود.

ورق روغنی به سه دسته تقسیم می شوند، ورقهای معمولی که ST آن 12، ورقهای نیمه کششی ST13 دارند و در نهایت ورقهای فوق کشش کهST آن 14 می باشد.

image003 18 - خرید ورق فولادی فنر اراک

ورق گالوانیزه از ورق روغنی تولید می شود که فرآیند تولید آن طولانی و زمان بر می باشد و در خرید ورق فولاد فنر باید به آن توجه داشته باشید، طی اتفاقاتی که برای فولاد در زمان تشکیل ورق گالوانیزه می افتد روی به عنوان آند و آهن نقش کاتد را می گیرند و در این صورت این ورق هیچ گاه دچار زنگ زدگی نمی شود.

برای ساخت بیلبوردهای تبلیغاتی، لوله های آب، کانال کولر، لوله بخاری و بسیاری از مصارف دیگر از این نوع ورق استفاده می شود.