خطر بروز سیلاب در خوزستان هنوز وجود دارد

خطر بروز سیلاب در خوزستان هنوز وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، وحید شعبانی ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به شرایط ناشی از فعالیت سامانه بارشی مانسون در استان خوزستان عنوان کرد: تا کنون تعدادی خانوار متأثر شده از بارش‌های شب و روز گذشته در شهرستان‌های اندیکا، ایذه، بهبهان و مسجدسلیمان مورد ارزیابی تیم‌های جمعیت هلال احمر قرار گرفته و امدادرسانی‌ها در حال انجام است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: انتقال برخی از خانوارهای عشایری به اماکن امن، تخلیه برخی خانه‌های روستایی در مسیر سیلاب و توزیع نایلون‌های پوششی و تغذیه اضطراری از جمله خدماتی است که نجاتگران این جمعیت ارائه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه خطر بروز سیلاب کماکان در استان وجود دارد و نباید این خطر را نادیده گرفت بر ضرورت حفظ و ارتقای سطح آمادگی مواجهه و پاسخگویی سریع به حوادث احتمالی تاکید کرد و از احاد هم استانی‌ها خواست به هشدارهای صادر شده توجه و با تیم‌های امدادی همکاری داشته باشند.

شعبانی گفت: ۸۰ تیم امدادی برای امدادرسانی به مناطق متأثر از سامانه بارشی مانسون در خوزستان سازماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند با شماره گیری تلفن گویای ۱۱۲ با جمعیت هلال احمر تماس برقرار کنند، افزود: ارتباط با این سامانه نیاز به سیم کارت تلفن ندارد و در صورتی که فردی با خطر روبه رو شد و نیاز به کمک امدادگران هلال احمر داشت می‌تواند با این سامانه ارتباط برقرار کنند.

منبع : مهر