خطیب‌زاده: صهیونیست‌ها امنیت خود را در ناامنی منطقه تعریف کردند

خطیب‌زاده: صهیونیست‌ها امنیت خود را در ناامنی منطقه تعریف کردند

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه به‌ویژه هدف قرار دادن مجدد انبارهای مواد غذایی و دارویی در بندر لاذقیه را محکوم کرد.

وی تصریح کرد: این اقدام رژیم صهیونیستی علاوه بر اینکه تجاوز به یک دولت عضو سازمان ملل و نقض آشکار حاکمیت این کشور می‌باشد، در عین حال، اقدامی تجاوزکارانه و مصداق روشنی از اهداف بحران افکنی و آشوب طلبی این رژیم در منطقه بوده و همچنین عملی غیر انسانی و غیر اخلاقی تلقی می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سران این رژیم که ثبات، امنیت و آرامش منطقه را بر نمی‌تابند و امنیت خود را در ناامنی و هر چه بی‌ثبات‌تر بودن منطقه تعریف کرده‌اند، با انجام حملات مکرر به خاک سوریه و به بهانه‌های واهی و بی‌پایه و اساس، تمامی قوانین، مقررات و موازین بین‌المللی را نقض و به سخره گرفته‌اند.

خطیب‌زاده دفاع مشروع و متقابل در برابر اقدامات متجاوزان را حق دولت و ملت مقاوم جمهوری عربی سوریه دانست و از کشورها و مجامع بین‌المللی خواست برای جلوگیری از تکرار چنین حملاتی که صلح و امنیت منطقه‌ای را به خطر می‌اندازد، اقدامات لازم را به عمل آورند؛ چرا که سکوت در برابر چنین رفتارهای تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، مشوق و چراغ سبزی به این رژیم برای ادامه اعمال تجاوزگرانه خواهد بود.

منبع : مهر