خودروهای برقی تسلا از نظر قابلیت اطمینان در رتبه آخر قرار گرفتند

خودروهای برقی تسلا از نظر قابلیت اطمینان در رتبه آخر قرار گرفتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، یک نظرسنجی جدید که توسط موسسه “گزارش های مصرف کننده”  Consumer Reports  انجام شده است، نشان می دهد که خودروهای الکتریکی به‌ویژه خودروهای شاسی‌بلند جزو نامطمئن‌ترین خودروها هستند که این امر شرکت‌هایی مانند تسلا را به انتهای این لیست سوق داده است.

این گزارش که روز پنجشنبه منتشر شد، تسلا را در رتبه ۲۷ از ۲۸ خودروساز از نظر قابلیت اطمینان قرار می دهد. تسلا بالاتر از برند لوکس لینکلن فورد قرار گرفت. خودروهای لکسوس به عنوان قابل اعتمادترین خودروساز رتبه بندی شد.

موسسه گزارش های مصرف کننده به ۱۱ مدل تمام برقی از هشت برند، از جمله ۵ خودروی شاسی بلند تمام برقی امتیاز داد.

جیک فیشر، مدیر تست خودرو در این موسسه گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که خودروهای کاملاً الکتریکی نتوانند به اندازه خودروهای سنتی با موتورهای احتراق داخلی و یا حتی بیشتر از آنها قابل اعتماد باشند.

به گفته فیشر، افرادی که تسلا می خرند از آنها بسیار راضی هستند، اما آنها هم سهم خود را از این مشکلات دارند. او به شبکه سی ان بی سی گفت که این شرکت تمایل دارد بیش از حد نیاز فناوری را به خودروها اضافه کند.

از جمله نگرانی‌هایی که این موسسه برای خودروهای تسلا مدل S،  X و Y ذکر کرد، مشکلات پمپ‌های حرارتی، تهویه مطبوع و پنل‌های بدون تناسب این خودروها بود.

مدل شاسی بلندX  این شرکت با کسب تنها 5 امتیاز از 100 امتیاز ممکن، کمترین اطمینان را کسب کرد.

پرفروش‌ترین مدل شاسی‌بلند تسلا یعنی مدل Y دارای مشکلاتی از قبیل نامناسب بودن پنل‌های بدنه، نشتی و مشکلات مربوط به کنترل آب و هوا بود. فقط مدل 3 سدان، که ربته “متوسط” برای قابلیت اطمینان را کسب کرد، توسط موسسه Consumer Reports توصیه شد.

در این رتبه بندی سالانه از داده های بیش از ۳۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه برای ارائه امتیاز به قابلیت اطمینان برندهای اصلی و خودروهای افراد شاخص استفاده می شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم