خودپردازهای تمامی بانک‌های پُرمشتری به سامانه صیاد متصل شدند

خودپردازهای تمامی بانک‌های پُرمشتری به سامانه صیاد متصل شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک مرکزی، «آمنه نادعلی زاده» اظهار کرد: خودپردازهای تمامی بانک‌های پُرمشتری به سامانه صیاد متصل شدند، به‌گونه‌ای که هم اکنون بالغ بر ۴۱ هزار خودپرداز و کیوسک بانکی در سراسر کشور به خدمات سامانه صیاد مجهز شده‌اند.

وی با بیان اینکه بانک‌هایی که این خدمات را در درگاه‌های خودپردازهای خود تجهیز کرده‌اند بانک‌های بزرگ و رتبه اولی در صدور دسته‌چک هستند، افزود: این بانک‌ها تعداد خودپردازهایی قابل‌توجه و پراکندگی گسترده و وضعیت قابل قبولی در سطح کشور دارند.

سخنگوی اجرای قانون جدید چک گفت: از اواخر آذرماه سال گذشته بانک‌ها به‌تدریج خودپردازهای خود را مجهز به ثبت، تأیید، انتقال و استعلام چک کرده و تا کنون بانک‌های بزرگ و پُرمشتری این امکان را در خودپردازها و کیوسک‌های بانکی خود فراهم کرده‌اند.

نادعلی زاده ادامه داد: بانک مرکزی در راستای تعمیق نفوذ خدمات سامانه صیاد در کشور و همچنین تسهیل دسترسی عموم به این سامانه علاوه بر درگاه‌های بانکی و برنامک‌های موبایلی؛ از طریق بستر پیامکی ۴۰۴۰۷۰۱۷۰۱ و تجهیز درگاه‌های خودپرداز و کیوسک‌های بانکی خدمات سامانه صیاد در اختیار مشتریان شبکه بانکی قرار داده است.

به گفته وی، در حال حاضر خدمات سامانه صیاد از طریق اینترنت بانک‌ها، همراه بانک‌ها، برنامک‌های موبایلی، شعب، بستر پیامکی و خودپرداز و کیوسک بانکی ارائه می‌شود که بیشتر آمار ثبت و صدور چک از درگاه‌های الکترونیکی بانک‌ها که همان اینترنت بانک‌ها و همراه بانک‌ها هست رقم می‌خورد و در مقام دوم برنامک‌های موبایلی موردتوجه دارندگان دسته‌چک قرار گرفته‌اند.

معاون اداره توسعه و تدوین مقررات نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه طیف وسیعی از مشتریان بانک‌ها امکان دریافت خدمات سامانه صیاد از درگاه خودپردازهای بانکی را دارند تصریح کرد: سایر بانک‌هایی که باقی مانده‌اند و این خدمات را در خودپردازهایی خود ارائه نکرده‌اند به لحاظ تعداد خودپرداز، پراکندگی خودپردازها و همچنین صدور دسته‌چک در مقایسه با بانک‌هایی که خودپردازهایی خود را تجهیز کرده‌اند در مقیاس بسیار کوچک‌تری قرار دارند.

منبع : مهر