داود عزیزی: دوست دارم عامل اتحاد خانواده تنیس باشم

داود عزیزی: دوست دارم عامل اتحاد خانواده تنیس باشم

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس، داود عزیزی ضمن اشاره به دو تورنمنت بین‌المللی پیش‌رو در استان‌های البرز و آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در سال‌های گذشته، تعداد تورنمنت‌هایی که به کشورمان تعلق می‌گرفت چندان زیاد نبود اما حالا نسبت به سال گذشته موفق شدیم افزایش چشم‌گیری در زمینه میزبانی از رقابت‌های بین‌المللی داشته باشیم. بعد از آن که برای اولین بار توانستیم مسابقات J۳ را به بهترین شکل ممکن در استان تهران پشت سر بگذاریم، به سراغ دو رقابت تور جهانی J۵ در کرج و ارومیه می‌رویم.

وی ادامه داد: فدراسیون تنیس از جمله فدراسیون‌های در حال پیشرفت است که نیاز به توجه ویژه دارد. خوشبختانه سجادی وزیر ورزش و جوانان و همچنین صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک با حضور در محل برگزاری مسابقات تور جهانی تهران، از این رشته ورزشی حمایت کردند و قول همکاری و پشتیبانی بیشتر در آینده دادند. این مسائل باعث شده تا رونق تنیس در ایران بیشتر شود. این در حالی است که فدراسیون هنوز حتی یک زمین در اختیار خود ندارد اما امیدواریم که مشکلات در آینده حل شود.

رئیس فدراسیون تنیس خاطرنشان کرد: تلاش کردیم پله‌های محکمی برای پیشرفت تنیس در داخل ایران و خارج از کشور بسازیم. برگزاری مسابقات جهانی، لیگ‌های داخلی معتبر و جذاب، اعزام ملی‌پوشان به رقابت‌های بین‌المللی، حمایت از استعدادها و بازیکنان ملی و… این امر میسر نمی‌شد اگر خانواده تنیس، خود را از فدراسیون جدا می‌دانست. همچنین رویدادهای تخصصی بزرگسالان در بخش آقایان و خانم‌ها شامل رقابت‌های جایزه بزرگ و برترین‌ها از روزهای پایانی خرداد تا اواخر تیر در پیش است تا آماده‌ترین‌های تنیس ایران پس از حضور در یک اردوی موثر تیم ملی، راهی رقابت‌های «دیویس کاپ» و «بیلی جین کینگ کاپ» شوند.

عزیزی تصریح کرد: ترجیح من این است که عامل اتحاد در خانواده تنیس باشم و به همین علت با طیف‌های مختلف کار می‌کنم مشروط بر اینکه اخلاق حرفه‌ای تنیس مدنظر قرار گیرد. این روحیه باید در تنیس کشور تسری پیدا کند و با وجود همه اختلاف‌نظرها، در کنار هم برای سربلندی تنیس فعالیت کنیم. ما سال سرنوشت‌سازی در پیش داریم که برای موفقیت، چشم انتظار اتحاد گسترده بین خانواده تنیس هستیم.

رئیس فدراسیون تنیس در پایان گفت: ذات ورزش، پایبند بر یکسری اصول مهم از جمله اخلاق است که در ورزش کشور باید اخلاق‌مداری رواج پیدا کند و هر کسی در هر جایگاهی، به دنبال ایجاد اتحاد و دوری از تفرقه باشد. در این مدت، مسائل مختلفی را تجربه کردیم که جای تأمل داشت. این وظیفه بر دوش همه ماست که کمک کنیم تا فضای ورزش از بداخلاقی‌ها دور شود. باید قدرت نقدپذیری را بالا ببریم و در کنار آن، بتوانیم حرمت اشخاص در بخش‌های مختلف ورزش به خصوص در سطح مدیریت کلان را حفظ کنیم. این موضوع، تنها راه نجات ورزش از اتفاقات تلخی است که شاهد رقم خوردن آن هستیم.

منبع : مهر