درخشش قهرمان شیرازی درمسابقات پاراوزنه‌برداری/ رکورد جهانی شکست

درخشش قهرمان شیرازی درمسابقات پاراوزنه‌برداری/ رکورد جهانی شکست

مجید صباغ رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: علی اکبر غریب شاهی ورزشکار با اخلاق و توانمند استان فارس توانست در مسابقات پاراوزنه برداری قهرمانی جهان در کشور گرجستان با ثبت رکورد ۲۵۱ کیلوگرم در دسته ۱۰۷ کیلو، ۴ کیلوگرم رکورد جهان را بهبود بخشیده و مدال طلای جهان را بر گردن آویخت.

صباغ همچنین در خصوص درخشش ورزشکاران جوان هیأت جانبازان و معلولان فارس در بازی‌های پاراآسیایی جوانان در بحرین بیان کرد: ابوالفضل کوه پیما، ورزشکار ۱۶ ساله شیرازی با حد نصاب ۴۰ متر موفق به کسب مدال طلای کلاس F۵۷ در ماده پرتاب نیزه مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین شد و دومین طلای ورزشکاران فارس در مسابقات پاراآسیایی جوانان بحرین بر گردن آرمین صالحی انداخته شد، جوان پانزده ساله شیرازی در کلاس f۳۴ در ماده پرتاب وزنه با ثبت حدنصاب هفت مترو هشتاد سانتی متر قهرمان رقابت‌های پا را آسیایی جوانان بحرین شد.

رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان در ادامه بیان کرد: نگار قربانی ورزشکار سخت‌کوش و توانمند استان فارس نیز صاحب گردن آویز برنز مسابقات پاراآسیایی بحرین شد او با وجود ادغام کلاس‌ها و با حضور ورزشکارانی با کلاس‌های بالاتر در ماده پرتاب نیزه توانست مقام سوم این رقابت‌ها را به دست آورد.

صباغ در ادامه اظهار داشت: یک طلا و یک برنز دیگر حاصل تلاش ورزشکاران فارسی در مسابقات پاراآسیایی بحرین بود که ابوالفضل کوه پیما ورزشکار نخبه شیرازی در کلاس F۵۷ دومین طلای خود در این مسابقات را در ماده پرتاب وزنه با رکورد ۱۱/۴۰ متر به دست آورد. همچنین نگار قربانی دیگر ورزشکار استان توانست دومین مدال برنز خود را در ماده پرتاب وزنه به دست آورد.

رئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان در پایان گفت: در مجموع ورزشکاران استان فارس در بازی‌های پاراآسیایی بحرین تا به امروز موفق به کسب ۳ مدال طلا و ۲ نشان برنز شده‌اند.

منبع : مهر