درخواست بلینکن از تل آویو درباره حمایت تمام عیار از اوکراین

درخواست بلینکن از تل آویو درباره حمایت تمام عیار از اوکراین

به گزارش خبرگزاری مهر، المنار در گزارشی با عنوان «پس از سفر بلینکن به تل آویو آیا رژیم صهیونیستی، اوکراین حمایت تسلیحاتی می‌کند؟»، آورده است: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بحث ارسال کمک‌های نظامی به اوکراین را پس از درخواست آمریکا برای مشارکت فعال‌تر بررسی می‌کند.

هنگامی که از نتانیاهو درباره امکان کمک به اوکراین از سوی رژیم صهیونیستی از جمله ارسال گنبد آهنین شد، وی جواب داد: این موضوع قطعاً مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نتانیاهو به انتقال انبار مهمات توپخانه متعلق به این رژیم از سوی آمریکا به اوکراین هم اشاره کرد و گفت: ایالات متحده بخش بزرگی از مهمات اختصاص یافته به اسرائیل را برداشته و به اوکراین داده است. اسرائیل هم به شیوه‌ای که جزئیات آنرا نمی گویم علیه کارخانه‌های اسلحه سازی ایرانی که علیه اوکراین به کار گرفته می‌شوند، عمل خواهد کرد.

المنار در ادامه آورده است: این موضع گیری نتانیاهو پس از سفر بلینکن به تل آویو و درخواست او از اسرائیل برای کمک بیشتر به اوکراین بیان می‌شود. ایلی کوهن وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به بلینکن گفته است که به اوکراین سفر خواهد کرد و این اولین سفر از نوع خود پس از جنگ اوکراین است.