دروگبا: این چلسی هیچ شباهتی به آن چلسی که من می‌شناختم ندارد/ تصمیمات دوران آبراموویچ بسیار هوشمندانه بود

دروگبا: این چلسی هیچ شباهتی به آن چلسی که من می‌شناختم ندارد/ تصمیمات دوران آبراموویچ بسیار هوشمندانه بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال چلسی پس از تغییر مالکیتی که در این باشگاه به وجود آمد، با وجود هزینه‌های قابل‌توجهی که در جذب بازیکنان جدید کرده است، همچنان روزهای پرفراز و نشیبی را تجربه می‌کند. حذف در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا توسط رئال مادرید، آخرین امید این تیم برای کسب جام در فصل جاری را هم از بین برد. اخراج گراهام پاتر و روی کار آمدن فرانک لمپارد به‌عنوان مربی موقت هم نتوانسته است به این تیم کمک کند و تیره‌روزی‌های آبی‌پوشان لندنی همچنان ادامه دارد. اسطوره باشگاه چلسی دلیل اصلی اُفت این تیم را تصمیمات نادرست مالکان فعلی این باشگاه لیگ برتری می‌داند.

دیدیه دروگبا که خود بین سال‌های 2004 تا 2012 و 2014 تا 2015 در عضویت باشگاه چلسی بوده است، در این خصوص گفت: من باشگاهم (چلسی) را به رسمیت نمی‌شناسم. این چلسی هیچ شباهتی به آن چلسی که من می‌شناختم، ندارد. حالا یک مالک جدید (تاد بولی و شرکایش) و یک چشم‌انداز جدید در این باشگاه وجود دارد. ما البته سعی می‌کنیم آن را با آنچه در دوران رومن آبراموویچ (مالک سابق باشگاه چلسی) اتفاق افتاد، مقایسه کنیم که بازیکنان زیادی به خدمت گرفته شد، اما تصمیمات هم بسیار هوشمندانه بود.

وی افزود: با آوردن بازیکنانی همچون پتر چک، آندری شوچنکو، هرنان کرسپو، مایکل اسین، فلورنت مالودا و البته من، چلسی به عناوین قهرمانی دست یافت. این اسامی که گفتم بازیکنانی هستند که تجربه خاصی دارند. استراتژی باشگاه اما اکنون متفاوت است. ما حالا داریم روی بازیکنان جوان سرمایه‌گذاری می‌کنیم، اما کنترل رختکن تیم با بیش از 30 بازیکن برای سرمربی دشوار است.

در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، آبراموویچ به خاطر ارتباط نزدیکش با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای فروش باشگاه چلسی تحت فشار قرار گرفت. این میلیاردر روسی که در سال ۲۰۰۳ این باشگاه انگلیسی را خرید، در نهایت در خرداد ماه سال گذشته از مالکیت باشگاه چلسی کنار رفت و تاد بولی و شرکایش به‌عنوان مالکان جدید این باشگاه لیگ برتری بر سر کار آمدند.

چلسی که در حال حاضر با ۳۹ امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس است، حالا باید خود را برای رویارویی با برنتفورد در این رقابت‌ها آماده کند.

انتهای پیام/