در رأی دادگاه فدرال جزئیاتی مبنی بر وقوع تخلف در انتخابات است

در رأی دادگاه فدرال جزئیاتی مبنی بر وقوع تخلف در انتخابات است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «کاطع الرکابی» عضو ائتلاف «دولت قانون» امروز سه شنبه با بیان اینکه در رأی نهایی دادگاه فدرال، جزئیاتی مبنی بر اثبات وقوع تخلف در انتخابات پارلمانی وجود دارد، گفت: تأکید دادگاه فدرال بر لزوم شمارش دستی آراء در انتخابات آتی به معنای وقوع تخلف در شمارش الکترونیکی آراء در انتخابات پارلمانی اخیر است.

این عضو ائتلاف دولت قانون افزود: رأی دستگاه قضایی عراق در خصوص تمامی مشکلات کشور فصل الخطاب است. بنابراین، هیچ اعتراضی به آراء دستگاه قضایی وارد نیست.

وی در ادامه افزود: اینکه پارلمان آتی ملزم به اصلاح قوانین انتخابات و تصویب شمارش آراء منحصراً به صورت دستی شده است، نشان می دهد تخلفی در شمارش آراء انتخابات پارلمانی اخیر به به صورت الکترونیکی، وقوع پیوسته است.

این شخصیت عراقی یادآور شد: تا کنون تصمیمی مبنی بر درخواست برای تجدید نظر در حکم صادره از سوی دادگاه فدرال اتخاذ نشده است. ارائه درخواست تجدیدنظر در حکم، در دست بررسی است.

گفتنی است که روز گذشته دادگاه فدرال عراق با تایید نتایج انتخابات پارلمانی این کشور و رد درخواست لغو این نتایج، اعلام کرده بود که طرفهای سیاسی می توانند ظرف سه روز پس از اعلام رسمی حکم دادگاه فدرال، درخواست تجدید نظر کنند.

منبع : مهر