دولت رئیسی توجه ویژه‌ای به خوزستان دارد / فروش نفت افزایشی است

دولت رئیسی توجه ویژه‌ای به خوزستان دارد / فروش نفت افزایشی است

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد حسینی ظهر امروز پنجشنبه در آئین گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد حماسه کربلای هویزه اظهار کرد: همه مدیون این شهدا به ویژه شهدای هویزه هستیم که در غربت و مظلومیت در محاصره دشمن جان خود را تقدیم کردند و پیکر آنها مدت‌ها در این منطقه ماند و در عملیات بیت المقدس که این اراضی آزاد شد، پیکر آنها شناسایی شدند؛ یادمان هویزه جزو معدود یادمان‌هایی است شهدا در آن به خاک سپرده شده‌اند.

وی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) ایشان را برای ائمه اطهار و همه مردم الگوی بزرگی دانست و افزود: قطعاً این اسماً، القاب و اوصاف حضرت فاطمه (س) روی حساب و کتاب بیان شده و ایشان اولین مدافع امامت و ولایت و همچنین اولین شهید این راه است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: یک اشاره از امام راحل کافی بود تا از سوی رزمندگان شاهد به سر دویدن باشیم؛ رزمندگان با انتخاب راه صحیح ولایت جان خود را تقدیم و برخی هم شهید شدند تا تمامیت ارضی کشور حفظ شود و بیگانه نتواند کشور را به تصرف خود درآورد.

حسینی با اشاره به اینکه شهدا رهروان حضرت زهرا (س) و ائمه اطهار (ع) بودند، بیان کرد: حضرت زهرا (س) حقیقت ایمان است و دست خلق از پیدا کردن معرفت واقعی این حضرت کوتاه بود؛ سوره کوثر به خوبی برای وصف این حضرت آمده و البته آیات بسیاری در شأن، منزلت و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزندان ایشان نازل شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در خصوص کتاب‌های مختلف به ویژه ۵۸ کتاب در حوزه دفاع مقدس تعریض دارند، یادآور شد: بسیاری از شهدا را داریم که باید از هر کدام کتاب نوشته شود و هنرمندان نیز از آنها، زندگی و سیرتشان مستند و فیلم تهیه کنند؛ حضرت آقا در خصوص حماسه هویزه در تعریضی که بر کتاب حماسه هویزه نوشتند، بیان کردند که سراسر جنگ سرشار از موارد رؤیا گونه راهبان شب و شیران روز است و گروه شهیدان هویزه از برجسته‌ترین آنهاست.

حسینی با اشاره به اینکه در نقاط بسیاری از استان خوزستان عملیات‌های مختلف رخ داد و مردم به خوبی مقاومت می‌کردند، گفت: مقام معظم رهبری از شهیدان هویزه به عنوان برجسته‌ترین شهدا یاد کردند؛ حتی فرموده‌اند که اگر کتاب‌های بیشتری در خصوص این شهدا نوشته می‌شد، غنی‌ترین میراث معنوی برای تاریخ ایران به جا می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه در خصوص عملیات‌های دفاع مقدس از جمله بیت‌المقدس، والفجرها و کربلا تاریخ نگاری شده تا از تحریف تاریخ توسط دیگران جلوگیری شود، اظهار کرد: در کتاب سفر سرخ در خصوص شهید علم الهدی نوشته شده و از مبارزات روشنگری علیه رژیم شاهنشاهی و بعد از آن در دوران جنگ بیان شده است.

شهید زنده ایران

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید در کنار گرامیداشت یاد شهدا بتوانیم در مسیر آنها حرکت کرده و عزت و سربلندی را برای جهان اسلام به نمایش بگذاریم، عنوان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس سردار سلیمانی بیشتر در خوزستان بود چون مأموریت اصلی لشکر ثارالله در جنوب بود، هرچند که گاهی هم به غرب می‌رفتند؛ در تشییع پیکر این شهید در خوزستان هنگامه خوبی رقم خورده و حضور جمعیت عظیمی را شاهد بودیم.

حسینی با اشاره به اتحاد مردم در زمان جنگ برای بیرون راندن دشمن بعثی متجاوز از خاک این کشور تصریح کرد: صبر و استقامت شهدا در مقابل گلوله و تانک عظمت بسیار زیادی دارد؛ این شهدا جایگاه بالایی دارند و باید به اقتدار آنها غبطه بخوریم.

وی با اشاره به اینکه انسان خیلی می‌تواند اوج بگیرد و مانند شهدا از ملائک هم برتر باشد، بیان کرد: شهدا با نگاه وسیع خود همیشه مشتاق شهادت بودند و شهید سلیمانی نیز از قبل همه چیز را آماده کرده بود تا شهید شود؛ ۱۰ سال قبل از شهادت سلیمانی مقام معظم رهبری او را شهید زنده دانستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه در همه جهان اسلام و فراتر از آن همه آزادگان جهان به سردار شهید سلیمانی افتخار می‌کنند، افزود: برخی از شهدا هنوز گمنام هستند و خودشان هم نمی‌خواستند که شناخته شوند.

حسینی عنوان کرد: این دولت یک دولت مردمی و انقلابی است و به تداوم بخشیدن راه شهدا نیز افتخار می‌کند؛ اگر بخواهیم مدیری را به عنوان الگو معرفی کنیم آن سردار سلیمانی است که در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران بود.

توجه ویژه دولت به خوزستان

وی تشریح کرد: خوزستان جزو اولویت‌های دولت است و بعد از رأی اعتماد به وزرا که برای بیعت با امام راحل رفتیم یعنی عصر همان روز تشکیل دولت رئیس جمهور به خوزستان سفر کرد چون به فکر مردم این استان بود؛ همچنین اینکه استاندار خوزستان به عنوان استاندار ویژه انتخاب شده نشان از توجه دولت به خوزستان است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اینکه برای تأمین رفاه مردم خوزستان از هر ظرفیتی استفاده می‌شود، گفت: رئیس جمهور به صورت لحظه‌ای وضعیت خوزستان را رصد می‌کند و حتی برای زلزله اندیکا و وضعیت مردم در این زمستان نیز شخصاً پیگیر است؛ مسئولان برای خدمتگزاری به مردم آماده‌اند و نمایندگان مجلس نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهند.

حسینی با اشاره به آمادگی دولت برای ایجاد تحول در همه حوزه‌ها اظهار کرد: در ایام کرونا تمام بیمارستان‌های تهران پر از بیماران کرونایی بود و برق قطع می‌شد، وضعیت عجیبی داشتیم و دولت با تمام توان پای کار آمد؛ برخی‌ها می‌خواستند به غرب چراغ سبز نشان دهند تا به قول خودشان واکسن به کشور بدهند ولی سلامت مردم اولویت اول دولت قرار گرفت تا این وضعیت مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه دولت با تمام توان کار می‌کند و در خوزستان نیز اقدامات خوبی از سوی استاندار با هماهنگی مدیران انجام می‌شود، عنوان کرد: البته با کمبودهایی مواجه هستیم که با تلاش و پیگیری آنها را برطرف می‌کنیم؛ رابطه خوبی با کشورهای مختلف ایجاد شده و اینها نویدبخش اتفاقات خوب در آینده است تا شرایط بهتری در کشور حاکم شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت دولت به افزایش رفاه عمومی یادآور شد: لایحه بودجه ۱۴۰۱ اولین سند مهم این دولت است که به مجلس تقدیم و در کمیسیون‌های تخصصی از جمله تلفیق بودجه در حال بررسی است؛ دولت مردمی برای ملت ارزش ویژه‌ای قائل شده و رئیس جمهور شخصاً در میان مردم حضور پیدا می‌کند.

حسینی با اشاره به اینکه دولت نمی‌خواهد کار مردم زمین بماند ولی برخی پروژه‌ها زمان بر و نیازمند اعتبارات فراوان هستند، گفت: فروش نفت رو به افزایش است و تلاش هیئت دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی بی وقفه انجام می‌شود؛ البته در کنار مسائل اقتصادی باید به مسائل فرهنگی و معنوی هم توجه داشته باشیم و با الگوبرداری از شهدا عمل کنیم.

منبع : مهر