دو کشتی گیر فینالیست شدند/ امامی مغلوب ابوذری شد

دو کشتی گیر فینالیست شدند/ امامی مغلوب ابوذری شد

به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد رنکینگ در زاگرب پایتخت کرواس از امروز آغاز و ملی‌پوشان آزادکار به مصاف رقبای خود رفتند، این مسابقات به دلیل اینکه یکی از مسابقات چرخه انتخابی تیم ملی برای کسب سهمیه المپیک و بازی‌های پاریس است برای کشتی‌گیران از اهمیت زیادی برخوردار است.

نتایج به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ و سه اخطاره عبداله توپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد شائو هوا یوان از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آگوستین دستریباتس از آرژانتین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در مرحله نیمه نهایی با شکست عباس ابراهیم زاده  خیلی زود راهی فینال شد.

عباس ابراهیم زاده دیگر نماینده کشورمان نیز که در گروه عموزاد حضور دارد،‌ در دور اول با با نتیجه ۱۰ بر صفر گودردزی ژبیاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ بائو ون وی از چین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت و مقابل عموزاد شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. 

آزادکاران با برد شروع کردند/ یک کشتی‌گیر به سر وزن نرسید

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نورلانبیکی وورنیبای از چین به پیروزی رسید. حسین ابوذری دیگر نماینده کشورمان نیز در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر توبیاس پورتمانین از سوئیس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر وادیم کوریلنکو از اوکراین را از پیش رو برداشت. نمایندگان کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که حسین ابوذری با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل یونس امامی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

حسین ابوذری، قهرمان وزن ۷۴ کیلوگرم کشور در مرحله نیمه‌نهایی، یونس امامی، قهرمان بازی‌های آسیایی را شکست داد و به فینال راه یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم که ۲۶ نفر شرکت کرده‌اند، هادی وفایی‌پور با توجه به سر وزن نرسیدن در دور نخست مقابل ساموئل شرر از سوئیس به میدان نرفت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

فردا پنج‌شنبه و در روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد، محمد نخودی و عبدالله شیخ‌اعظمی در ۷۹، کامران قاسمپور و امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ و امیرحسین زارع و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به میدان خواهند رفت.