رئیس جوان بسکتبال با مشکل مواجه می‌شود/ انتقاد از شرایط داوری لیگ

رئیس جوان بسکتبال با مشکل مواجه می‌شود/ انتقاد از شرایط داوری لیگ

مجتبی پیرعباسی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تمجید عملکرد و حرکتی که تیم خانه بسکتبال در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور داشت، گفت: این تیم بدون حمایت گسترده و با ترکیبی از بازیکنان جوان وارد مسابقات شد، ابتدا خیلی ها نسبت به این تیم و عملکردش نقد داشتند اما اعتمادی که خودمان به تیم داشتیم باعث شد همه اینها را نادیده بگیریم و صبوری کنار تیم باشیم، نتیجه این هم شد که بازیکنان روز به روز و بازی به بازی بهتر شدند.

وی تصریح کرد: آنهایی که پیگیر دیدارهای خانه بسکتبال خوزستان بودند نسبت به این موضوع واقف هستند که تیم و عملکردش نسبت به روزهای ابتدایی لیگ تفاوت زیادی کرده است. به خصوص در چند دیدار اخیر بازیکنان خانه بسکتبال خوزستان عجیب خوب شده اند اگرچه با مشکلاتی مواجه شدند.

رئیس هیات بسکتبال استان خوزستان به دیدار با مهرام که با حاشیه هایی در ثانیه های پایانی همراه بود اشاره کرد و گفت: کسانی که دیدار خانه بسکتبال خوزستان و مهرام را تماشا کردند چاره ای جز تحسین تیم ما نداشتند، به یک ثانیه پایانی بازی و حواشی که ایجاد شد اصلا کاری ندارم. این دیدار تا قبل از یک ثانیه پایانی بازی در عدد ۸۲ مساوی بود و همین نتیجه بر عملکرد خوب خانه بسکتبال خوزستان صحه می گذارد. اصلا کاری به یک ثانیه پایانی بازی و مشکلاتش که از نظر ما داور باعث آن شد، کاری ندارم، اگر نگاهی اجمالی به کل بازی هم داشته باشیم متوجه جریان آن می شویم.

پیرعباسی با انتقاد از عملکرد داور دیدار برابر مهرام خاطرنشان کرد: البته این اولین بازی نبود که قربانی داور و تصمیماتش شدیم. در دیدار برابر سیرجان هم حق ما برد بود اما در موقعیت های زیاد علیه ما سوت زده شود. یکی دو بازی قبل از آن هم با تصمیمات عجیب داوران در جریان دیدارهای مان مواجه شدیم. مگر واقعا یک تیم در جریان مسابقات چند موقعیت برای دستیابی به برد دارد که اینگونه داوران باعث سلب شدن آن می شوند.

مدیرعامل باشگاه خانه بسکتبال خوزستان تاکید کرد: متاسفانه برخی داوران مسائلی را در تصمیم گیری برای قضاوت شان دخیل می کنند که قابل درک نیست، این موضوع به راحتی به ضررمان می شود و کسی هم رسیدگی نمی کند در حالیکه اینگونه قضاوت های داوران خود یک تلنگر است، باید فرق باشد میان داوری که عادلانه و بر اساس احساس مسئولیت سوت می زند با داوری گرایشش به یک تیم در قضاوت هایش تاثیرگذار می شود.

پیرعباسی با بیان اینکه کار از زیرکی شده و اینگونه قضاوت داوران علنی شده است، تصریح کرد: واقعا نباید داوری که به راحتی حق یک استان، یک تیم و یک جریان را پایمال می کند نباید با داوری که به نحود شایسته و بر اساس حق و عدالت قضاوت می کند، نباید فرقی داشته باشد؟ عملکرد سلیقه ای داوران یک معضل شده است و اگر رسیدگی به موقعی به آن نشود واقعا ضعیت بدتر از این خواهد شد.

رئیس جوان بسکتبال با مشکل مواجه می‌شود/ انتقاد از شرایط داوری لیگ

وی با بیان اینکه حق خانه بسکتبال خوزستان با عملکردی که در دیدار برابر مهرام داشت متحمل شدن باخت نبود، تاکید کرد: اما عملکرد داور در ثانیه های پایانی این نتیجه را از ما گرفت در حالیکه باور کنید، قول می دهم خود مهرامی ها هم علاقمندان بسکتبال هم راضی به این نتیجه نبودند.

مدیرعامل باشگاه خانه بسکتبال خوزستان همچنین به انتخابات فدراسیون بسکتبال که با پیروزی جواد داوری به پایان رسید اشاره کرد و گفت: فلسفه انتخابات این است که اعضای مجمع نسبت به حمایت از یک کاندیدا بر اساس نظرات خود محق باشند. در هر صورت انتخابات بسکتبال برگزار شده و آقای داوری هم حکم ریاست خود را گرفته است. من اما کماکان روی موضع خود هستم و تاکید دارم با جریانی که در مورد این انتخابات دیدم حتما او به مشکل بر می خورد.

پیرعباسی با بیان اینکه داوری رئیسی جوان و از جنس بسکتبال است، خاطرنشان کرد: آدم های اطراف او زیاد هستند که با حضورشان موضع گیری ها و جهت گیری ها مشخص می شود. امیدوارم رئیس فدراسیون بسکتبال با حضور این افراد عملکردی خوب داشته باشد اما احساس من این است که او به مشکل می خورد.

رئیس هیات بسکتبال استان خوزستان تصریح کرد: جواد داوری برای ریاست فدراسیون قول و قرارهای زیادی داد، از زمانی هم که حکمش را گرفت و وارد فدراسیون شد زمان به ضرر او در حرکت است چون با گذشت هر ثانیه از مهلتی که برای عمل به وعده هایش دارد، کم می شود. این انتظار وجود دارد که طی سال ۱۴۰۱ او به خیلی از وعده هایش عمل کند.

وی در این زمینه به رویدادهای پیش رو اشاره کرد و ادامه داد: بسکتبال ایران مسابقات کاپ آسیا را در پیش دارد که دو دوره نایب قهرمانی آن را به دست آورد و حالا انتظار برای قهرمانی است، جام جهانی و بازی های المپیک در پیش است و صعود به این دو رویداد و کسب سهمیه لازم برای آنها هم از اولویت هاست. علاوه بر این باید به چالش هایی که در بحث داوری وجود دارد هم رسیدگی شود. حمایت از استان ها هم باید به نحو شایسته انجام شود.

رئیس هیات بسکتبال استان خوزستان تاکید کرد: از رئیس جدید فدراسیون بسکتبال حمایت می کنم اما نگاه مطالبه گرانه ایی که دارم به قوت خود باقی است، او یک سال فرصت دارد که به کم و کاستی های موجود رسیدگی کند.

منبع : مهر