رئیس پلیس امنیت تهران: در زمان مناسب به باندهای سازمان‌یافته اوباش ضربه می‌زنیم

رئیس پلیس امنیت تهران: در زمان مناسب به باندهای سازمان‌یافته اوباش ضربه می‌زنیم

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ پیام کاویانی در حاشیه اجرای نخستین طرح اقتدار محله‌محور پلیس امنیت عمومی تهران، در تشریح دستاوردهای اجرای این طرح اظهار کرد: پیرو طرح “اقتدار” که در دو هفته گذشته در تهران بزرگ به صورت گسترده انجام شد، پاکسازی محله به محله را در تهران آغاز کردیم و بنابر شرایط و وضعیتهای موجود، برنامه‌ریزی‌ها در زمانهای مشخص اجرا می‌شود و پاکسازی‌ها مرحله به مرحله صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس امنیت تهران افزود: در مرحله نخست، جنوب غرب تهران را مدنظر قرار دادیم، در طرح مذکور ۴۰ پارک، تفرجگاه و اماکن آلوده به حضور اوباش، مورد کنترلهای پلیسی و امنیتی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: در کل ۲۰۵ نفر از اوباش، مزاحمان نوامیس و افرادی را که به صورت غیرمجاز در اقامتگاه‌های غیرمجاز و مجرمانه، حضور داشتند، بازداشت کردیم.

این مقام انتظامی با اشاره به توقیف ۲۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت در طرح مذکور، گفت: در این طرح چهار قبضه سلاح جنگی و شکاری که در شرارتها مورد استفاده قرار می‌گرفت، کشف شد.

کاویانی با بیان اینکه طرحهای پلیس در حوزه مقابله با اوباش، به صورت سریالی ادامه‌دار خواهد بود، عنوان کرد: آسایش، امنیت مردم و نظم اجتماعی، خط قرمز پلیس است، برای پلیس مقبول نیست که در نقطه‌ای از سرزمین جمهوری اسلامی ایران ناامنی وجود داشته باشد و در راستای صیانت از حقوق شهروندی، مقتدرانه با عوامل ناامن‌کننده امنیت، برخورد می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت تهران با تأکید بر اینکه اوباش لحظه‌ای آرامش نخواهند داشت، متذکر شد: در زمان و مکان مناسب ضربه را بر پیکره باندهای سازمان‌یافته اوباش وارد می‌کنیم و این ضربه هم مقتدرانه و هم کاملاً هوشمندانه خواهد بود.

وی یادآور شد: بخشی از ساختار اوباش را مورد ضربه قرار می‌دهیم که با کمترین نیروی و هزینه پلیس، بیشترین اثربخشی را در انهدام آن باند مجرمانه داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم