رایزنی عمار حکیم با بارزانی در اربیل

رایزنی عمار حکیم با بارزانی در اربیل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری عراقی نینا، مسعود بارزانی رئیس حزب دموکرات کردستان عراق با عمار حکیم رئیس جریان حکمت ملی در اربیل دیدار کرد.

بر اساس این گزارش، عمارحکیم در بیانیه ای به محورهای رایزنی خود با رئیس حزب دموکرات کردستان عراق پرداخت و اعلام کرد: در چارچوب سفرمان به اقلیم کردستان با مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان دیدار کردیم و محور گفتگو ها در این دیدار تحولات سیاسی و امنیتی، بخصوص نتایج انتخابات اخیر پارلمان و چالشهای پیش رو بود.

این در حالی است که روز گذشته کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق نتایج بازشماری دستی آرای ۱۰۸ صندوق رأی در بغداد به دستور هیئت قضائی را اعلام کرد.

بر اساس بیانیه رسمی کمیساریا، از میان ۱۰۸ صندوق که در آنها بازشماری دستی انجام شده در مورد ۸ صندوق اوراق رأی باطله‌ای بوده که پس از بررسی لازم مشخص شده نباید باطله شمرده شود.

این بیانیه افزوده که نتیجه این موارد به شورای کمیساریا ارجاع داده شده که این شورا آن را به هیئت قضائی ارجاع خواهد داد تا نظر نهایی را درباره آنها صادر کند.

در این بیانیه تأکید شده که این بازشماری با حضور ناظران بین‌المللی و نمایندگان نهادهای مدنی متخصص نظارت بر روند انتخابات و نمایندگان تشکل‌های سیاسی انجام شده است.

منبع : مهر