رتکلیف دست‌بردار خرید باشگاه منچستریونایتد نیست

رتکلیف دست‌بردار خرید باشگاه منچستریونایتد نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی‌رغم اینکه مالکان آمریکایی باشگاه منچستریونایتد یعنی خانواده گلیزر در ماه نوامبر 2022 این باشگاه لیگ برتری را در معرض فروش قرار داده‌اند و با وجود پیشنهادهایی که وجود داشته، اما هنوز به هیچ‌کدام از این پیشنهادها پاسخ مثبت نداده‌اند، این در حالی است که از همان آغاز رقابت اصلی برای خرید این باشگاه انگلیسی بین شیخ جاسم بن حمد آل ثانی قطری و سِر جیم رتکلیف بریتانیایی بوده است.

اخیراً نشریه انگلیسی «سان» گزارش داده بود؛ شیخ جاسم قرار است تا اواسط ماه اکتبر (اواخر مهر ماه) فرایند خرید سهام کل باشگاه منچستریونایتد در ازای پرداخت شش میلیارد پوند را تکمیل کند و حالا خبرگزاری «بلومبرگ» آمریکا خبر می‌دهد که رتکلیف 70 ساله هم از تلاش خود برای خرید منچستریونایتد دست برنداشته است و در حال تغییر ساختار پیشنهاد خود برای خرید باشگاه منچستریونایتد است تا از بن‌بست طولانی مدت جهت خرید این باشگاه خارج شود.

طبق این گزارش؛ این میلیاردر بریتانیایی با مشاوران خود همکاری می‌کند تا نگرانی‌های مربوط به شرایط پیشنهادی خود را از سوی سرمایه‌گذاران داخلی باشگاه منچستریونایتد برطرف کند. پیشنهادات سِر جیم رتکلیف و قطری‌ها همچنان توسط باشگاه منچستریونایتد و همچنین فروش احتمالی سهام اقلیت در حال بررسی است. هیچ‌کدام از طرفین هنوز نتوانسته‌اند انتظارات گلیزرها را برآورده کنند.

سِر جیم رتکلیف پیش از این چندین پیشنهاد را از طریق کمپانی خود با نام «INEOS» به ثبت رسانده و در سوی دیگر شیخ جاسم بن حمد آل ثانی که رئیس بانک اسلامی قطر (QIB) هم هست، از طریق بنیاد «ناین تو» پیشنهادهایی برای خرید این باشگاه ارائه کرده است.

پیشنهاد شیخ جاسم علاوه بر خرید صد درصدی سهام باشگاه منچستریونایتد، شامل طرحی برای سرمایه‌گذاری قابل توجه، صفر کردن بدهی‌های باشگاه، سرمایه‌گذاری روی تیم‌های مردان و زنان، به‌روزرسانی کرینگتون (محل تمرین تیم) و سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های باشگاه نیز می‌شود.

رتکلیف اما پیش از این حاضر شده بود ۶۰ درصد سهام این باشگاه را بخرد و مابقی این سهم همچنان در اختیار خانواده گلیزر باشد، اما حالا مشخص نیست که پیشنهاد جدید او و ساختار آن به چه صورت خواهد بود.

خانواده گلیزر که در سال ۲۰۰۵ باشگاه منچستریونایتد را در ازای ۷۹۰ میلیون پوند خریداری کردند، در سال‌های اخیر به خاطر عملکرد ضعیف‌شان برای حمایت از باشگاه، از سوی هواداران شیاطین سرخ به شدت تحت فشار بوده‌اند و خواهان خروج آنها از باشگاه شده‌اند.

انتهای پیام/