رشد ۱۱۳۰۷ واحدی شاخص کل بورس/ بازاری متعادل با نیمی مثبت و منفی

رشد ۱۱۳۰۷ واحدی شاخص کل بورس/ بازاری متعادل با نیمی مثبت و منفی

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس در انتهای معاملات امروز با رشد بیش از ۱۱ هزار واحدی مواجه شده و به جایگاه ۲ میلیون و ۱۷۶ هزار واحد رسید.

ارزش معاملات خرد عدد ۸,۴۴۲ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۸% و نسبت به میانگین ماهانه ۴۸% افزایش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۱,۵۳۰ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند ورود نقدینگی حقیقی برای پنجمین روز متوالی با ثبت رقم ۲۰۷ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت آن هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲,۱۵۳ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای ششمین روز متوالی با ثبت رقم ۲۸۶ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

ارزش صف‌های خرید ۳۲۸ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۵۰ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۶۶ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۹۷ میلیارد تومان قرار دارد.
نکته معاملات امروز افزایش عرضه در تایم معاملات بود به نحوی که نمادهای منفی زیادتر از دیروز بودند، ۲۹۷ نماد مثبت، ۵۹ نماد صف خرید، ۲۶۸ نماد منفی و ۲۶ نماد صف فروش بودند.