رضازاده: اولویت اول فدراسیون وزنه‌برداری کسب سهمیه المپیک است

رضازاده: اولویت اول فدراسیون وزنه‌برداری کسب سهمیه المپیک است

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین رضازاده در مورد مباحث مطرح شده در اولین نشست کمیته فنی در سال جاری گفت: نظر اعضای کمیته فنی و سیاستگذاری اصلی، بر این است که تیم ملی مردان با حضور ۱۰ نفر از دسته ۸۱ کیلوگرم به بالا، در مسابقات آسیایی شرکت کند. این رویداد از نظر کسب سهمیه المپیک اهمیت دارد و در مرحله دوم قصد داریم جزو تیم های برتر آسیا باشیم.

رضازاده تصریح کرد: در مسابقات پیش رو شرایط فرق دارد و تمام کشورها با قدرت تمام برای کسب سهمیه می آیند. حدود هشت – نه کشور با تیم کامل خواهند آمد و رقابت میان کشورها از جمله چین، ازبکستان، کره جنوبی و ایران، بسیار فشرده خواهد بود. بنابراین در مرحله اول برای کسب سهمیه و در مرحله دوم برای سکوی قهرمانی رقابت می کنیم.

وی در مورد شرایط آماده سازی تیم و گزارش کادر فنی نیز توضیح داد: این تیم بعد از مسابقات آسیایی سال گذشته در بحرین، تمرینات منظمی نداشته و اردو از هفتم فروردین ماه شروع شده است. کادر فنی درخواست کردند که اردوی تیم ملی مردان بعد از مسابقات کره جنوبی نیز ادامه پیدا کند تا برای حضور در بازی های آسیایی هانگژو و مسابقات جهانی عربستان، به آمادگی مطلوب دست یابند.

رضازاده: اولویت اول فدراسیون وزنه‌برداری کسب سهمیه المپیک است

رضازاده با تاکید بر حمایت اعضای کمیته فنی از کادر فنی تیم ملی مردان، گفت جناب آقای انوشیروانی و آقای بهداد سلیمی رایزنی های بسیاری کرده اند تا شرایط برای آمادگی تیم و برگزاری منظم اردوها فراهم شود.

رییس کمیته فنی در خصوص وضعیت تیم بانوان نیز گفت: حسب گزارش آقای کوروش باقری، مشاور فنی تیم بانوان، این تیم با حضور ۵ نفر به مسابقات آسیایی اعزام خواهند شد که هدف اصلی کسب سهمیه المپیک است. وزنه برداری بانوان بسیار نو پاست و قطعا حریفان قدری به این منظور در مسابقات شرکت خواهند کرد اما امیدواریم ورزشکاران ما بتوانند رکوردهای لازم برای قرارگرفتن در ده رتبه اول اوزان خود را ثبت کنند. اردوی تیم ملی بانوان هم بعد از مسابقات آسیایی ادامه خواهد داشت تا تیم برای حضور در بازی های آسیایی و مسابقات جهانی عربستان آماده باشد.