رضایی: کسب دو مدال طلا در سنگین وزن یک رکورد تاریخی است

رضایی: کسب دو مدال طلا در سنگین وزن یک رکورد تاریخی است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون کشتی، علیرضا رضایی دارنده مدال‌های نقره المپیک و برنز جهان در سنگین وزن کشتی آزاد در مورد عملکرد تیم‌های ملی کشتی در چند ماهه اخیر گفت: اول باید یک تبریک ویژه به کشتی گیران سنگین وزن آزاد و فرنگی کشورمان بگویم، عملکردشان عالی و بی سابقه بود. در طول تاریخ کشتی ایران هیچ وقت اتفاق نیفتاد که هم در سنگین وزن آزاد و هم در سنگین وزن فرنگی صاحب مدال طلا شویم. این درحالی بود که در سنگین وزن آزاد پس از ۳۲ سال از کسب مدال طلای زنده یاد مرحوم سلیمانی برای دومین بار مدال طلا گرفتیم و در سنگین وزن فرنگی نیز برای اولین بار این اتفاق افتاد. این نتایج بسیار عالی بود و امیدوارم که تداوم داشته باشد.

وی در مورد شور و هیجانی که نتایج کشتی در جامعه تزریق کرد، اظهار داشت: بازخورد مردم بسیار عالی بود. مردم هر جا ما را می‌دیدند تبریک می‌گفتند و هر جا می‌رویم نتایج کشتی باعث سربلندی ماست.

رضایی در مورد تدبیر فدراسیون در مورد تغییر در کادرهای فنی پس از رقابت‌های المپیک گفت: به هر صورت عملکرد محمد بنا مشخص است، اما در کشتی آزاد تعویض انکارناپذیر بود و باید انجام می‌شود و انجام این کار تدبیر خوب و تحسین برانگیزی بود.

مدیر پیشین تیم‌های ملی کشتی آزاد در مورد نتایج تیم‌های ملی در المپیک و جهانی تصریح کرد: در کل نتایج المپیک و جهانی را مثبت ارزیابی می‌کنم اما در المپیک در کشتی آزاد ما آن درخشش لازم را نداشتیم، اما در فرنگی عملکرد بهتری را به نمایش گذاشتیم. در مورد رقابت‌های جهانی نیز در کشتی آزاد ۶ فینالیست داشتیم که کم سابقه بود و کسب ۳ مدال طلا بسیار ارزشمند است. در کشتی فرنگی نیز کسب ۴ مدال طلا یک تاریخ سازی دیگر بود که توسط تیم محمد بنا و همکارانش انجام شد که بسیار قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: در کل باید بگویم در رقابت‌های جهانی بسیار بهتر از بازی‌های المپیک عمل کردیم که نباید در این زمینه از حمایت‌ها و پشتیبانی‌های فدراسیون کشتی نیز چشم پوشی کرد.

نایب رئیس اسبق فدراسیون کشتی در پایان خاطرنشان کرد: این یک ریسک بزرگ است که به جوانان فرصت داده شود. فدراسیون کشتی با اجرای چرخه انتخابی تن به آن داد و طبیعی است جوانان نیز باید از این فرصت‌ها استفاده کنند تا بتوانیم در سال‌های آینده به ویژه المپیک پاریس به جایگاه اصلی خود در کشتی بازگردیم و موفقیت‌های بیشتری را کسب کنیم.

منبع : مهر