رقابت ۹۴ تکواندوکار برای ۱۶ سهمیه/ سلیمی ونعمت‌زاده در مسیر پاریس

رقابت ۹۴ تکواندوکار برای ۱۶ سهمیه/ سلیمی ونعمت‌زاده در مسیر پاریس

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های انتخابی المپیک پاریس ۲۰۲۴ در قاره آسیا ۲۵ و ۲۶ اسفندماه با حضور ۹۴ تکواندوکار از ۳۳ کشور به میزبانی چین در شهر «تای آن» برگزار خواهد شد. برای حضور در این مسابقات آرین سلیمی و مبینا نعمت زاده ۲ نماینده ایران با هدایت مینو مداح و مجید افلاکی ساعت ۲۲:۳۰ امشب راهی محل برگزاری مسابقات خواهند شد.

بر اساس برنامه اعلام شده از سوی کمیته برگزاری مبارزات اوزان ۴۹- و ۶۷- کیلوگرم در گروه بانوان، ۶۸- و ۸۰- کیلوگرم در گروه مردان جمعه ۲۵ اسفندماه برگزار خواهد شد. مبینا نعمت زاده در وزن ۴۹- کیلوگرم که ۱۵ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند برای کسب سهمیه المپیک به مصاف رقبای خود می‌رود. شنبه ۲۶ اسفندماه ماه نیز مسابقات اوزان ۵۷- و ۶۷+ کیلوگرم در گروه زنان، ۵۸- و ۸۰+ کیلوگرم در گروه مردان برگزار خواهد شد که آرین سلیمی در وزن ۸۰+ کیلوگرم پیکار می‌کند. در این وزن ۱۰ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند.

در مسابقات قاره‌ای تنها نفراتی که به دیدار پایانی صعود کنند، بلیط سفر به پاریس و حضور در المپیک ۲۰۲۴ را دریافت خواهند کرد. در مجموع از قاره آسیا در این مسابقات ۱۶ تکواندوکار سهمیه المپیک خواهند گرفت.

دکتر یاوری پزشک تیم ملی و هادی ساعی رئیس فدراسیون، در این سفر تیم ملی راه همراهی خواهند کرد.